Reklama

Minecraft: Zapowiadany film nie powstał. Reakcje internautów podbijają sieć

​W 2019 roku Majong, czyli producent gry Minecraft, zapowiedział, że 4 marca 2022 roku powstanie pełnometrażowy film nawiązujący do tej produkcji. Finalnie kinematograficzne dzieło nie ujrzało światła dziennego, a reakcje internautów i streamerów są... bezbłędne!

O zapowiedziach dotyczących filmu o grze Minecraft było swego czasu bardzo głośno. I nie ma co się dziwić, zważając na fakt, że ten survivalowy tytuł z otwartym światem cieszy się niesłabnącą popularnością i zdaje się, że systematycznie co jakiś czas przeżywa swój prawdziwy renesans.

Dużo entuzjazmu w szeregi społeczności gry wlali sami producenci, którzy trzy lata temu na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych poinformowali, że film jest w trakcie tworzenia, a 4 marca 2022, czyli dzień premiery, nazwali wydarzeniem przełomowym i monumentalnym.

Reklama

Po tych górnolotnych zapowiedziach, które istotnie rozgrzały serca wszystkich fanów Minecrafta, o filmie robiło się coraz ciszej, a oficjalne wieści praktycznie się nie pojawiały. Czwarty dzień marca 2022 roku już za nami. Film inspirowany popularną grą wideo nie doczekał się swojej premiery. Co więcej, dedykowana strona odnosząca się do potencjalnego dzieła została... wygaszona.

Internauci śmieją się z filmu o grze Minecraft, który po gorących zapowiedziach... nie powstał

Po 4 marca wielu streamerów i graczy wszczęło swoistą, samonapędzającą się spiralę. W sieci zaroiło się od dużej ilości prześmiewczych filmów, które pokazują reakcje tych widzów, którzy rzekomo mieli okazję obejrzeć Minecraft’owy film.

Internauci, niczym oscarowe gwiazdy, odtworzyli sztuczne łzy, podkreślając również, jak fantastyczny film mieli okazje ujrzeć w kinach.

Pomimo tych zabawnych reakcji nasuwa się jednak pytanie: co z długo wyczekiwanym filmem inspirowanym grą Minecraft? Wszelkie źródła podają, że globalna pandemia COVID-19 skutecznie powstrzymała jego realizację, a przynajmniej nie zapadły konkretne daty ewentualnej premiery takiego dzieła.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy