Minecraft wykorzystany do... pogróżek wobec policjanta

W miejscowości Południowy Brunszwik w Stanach Zjednoczonych doszło do nietypowego aresztowania. 38-latek trafił w ręce policji po tym, jak wysyłał groźby jednemu z szeryfów na Florydzie. Osobnik chciał uniknąć kary, wykorzystując w groźbach Minecrafta.

Według lokalnych serwisów informacyjnych, autorem gróźb jest Richard Golden. Tworzyć je miał za pomocą forum 4chan/pol, znanego w historii m.in. z tego, że aktywnie udzielali się tam terroryści, tacy jak przestępca, który dopuścił się masowej strzelaniny w Buffalo. Celem domniemanego ataku Goldena jest szeryf hrabstwa Volusia, Mike Chitwood, który w ostatnim czasie mocno "naraził" się ultra-prawicowym środowiskom po tym, jak publicznie wypowiadał się w obronie lokalnej społeczności Żydów.

Groźby wypisywane przez Goldena sugerowały "sposoby" na poradzenie sobie z "problemem" jakim ma być szeryf, natomiast wszystkie wpisy kończyły się stwierdzeniem "... w Minecrafcie".

Reklama

Łatwo domyślić się, że była to po prostu fraza użyta, by w razie czego móc wytłumaczyć, że autorowi wcale nie chodziło o żaden realny atak, a jedynie o grę. Jak się jednak okazało, niewiele to pomogło Goldenowi, bo na poniższym nagraniu można zobaczyć moment aresztowania. Policji namierzenie autora wpisów nie zajęło dużo czasu - znaleźli go w domu jego matki. Goldena czeka teraz wyjazd na Florydę, gdzie stanie oko w oko z szeryfem, wobec którego używał gróźb. Szeryf podsumował sprawę następująco - "jaka szkoda, troll z 4chana wylazł ze swojego pokoju".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy