Reklama

Minecraft: Niezwykły projekt komputera inspirowany dużą, tematyczną aktualizacją w grze

​Bzyczący komputer w klimacie gry Minecraft inspirowany jedną, dużą aktualizacją, która pojawiła się jakiś czas temu w grze? Czemu nie! Niesamowitą koncepcję stworzył jeden z użytkowników w serwisie Reddit i nie omieszkał się nią nie pochwalić publicznie.

Buzzy Bees, czyli Bzyczące Pszczoły to jedna z największych aktualizacji, jaka pojawiła się kiedykolwiek w grze Minecraft. Swoją oficjalną premierę miała 10 grudnia 2019 roku. Oprócz poprawy licznych znanych błędów w rozgrywce, wprowadzała świat gry w niezwykły klimat, w którym motywem przewodnim było królestwo pszczół.

"W Minecraft aż bzyczy! Odkryj, jak pszczoły tchną życie w swoje otoczenie, zapewniając szybszy wzrost upraw, miodowe ule i lepki miód!" - wybrzmiało wówczas oficjalne hasło promujące tę tematyczną aktualizację. W związku z tym, do rozgrywki wprowadzono nowe bloki (pszczele gniazdo, ule, miód), a także sporo unikalnych przedmiotów jak m.in. butelka miodu, plaster miodu oraz pszczoły, które pełniły rolę pasywnych mobów wykorzystywanych do produkcji tego słodkiego produktu.

Reklama

Komputer w klimacie inspirowanym aktualizacją "Buzzy Bees" w grze Minecraft

Niektórym graczom tak bardzo spodobała się "pszczela aktualizacja", że postanowili stworzyć coś nietuzinkowego i bardzo nieszablonowego. W serwisie Reddit, użytkownik działający pod pseudonimem "1YardLoss" pochwalił się swoim wyjątkowym projektem. Warto w tym miejscu dodać, że ten "komputerowy artysta" ma już w dorobku inne koncepcje, które z powodzeniem wcielił w życie.

Użytkownik ten, stworzył niestandardowy wygląd komputera, który swoim designem mocno przypomina Bzyczące Pszczoły z gry Minecraft. Jak widać na fotografiach, wykorzystano obudowę firmy Cyberwood, która charakteryzuje się sześciokątnym kształtem, przypominającym plastry miodu. Jej środek ozdobiony jest żółtymi diodami LED, a na samym środku, nad kartą graficzną umiejscowiony został model pszczoły, która wygląda niemal identycznie jak ta znana z gry Minecraft.

Co znajduje się w środku? Mamy tutaj do czynienia z procesorem Intel i5-11400, 16 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną AMD Radeon RX 6600 XT. Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że mysz komputerowa i klawiatura również silnie wzorowana jest miodową i pszczelą kolorystyką.

Opinie internautów motywują do działania. Kolejny dzieło jest już w trakcie realizacji

Projekt bardzo ciepło przyjął się wśród społeczności portalu Reddit. W momencie pisania tego materiału, wpis polubiło ponad 35 tysięcy użytkowników. Wynik imponujący, ale zdecydowanie nie aż tak, jak sama koncepcja komputera zaprezentowana na zdjęciach...

"Mam nadzieję, że klawiatura się nie klei" - żartowano w komentarzach. Po wielu pozytywnych wpisach internautów, autor zdecydował się na sprzedawanie tak zaprojektowanej jednostki komputerowej, wszystkim zainteresowanym fanom gry Minecraft, którym mocno przypadła do gustu ta koncepcja artystyczna.

Ponadto, "1YardLoss" dodał, że już teraz pracuje nad realizacją kolejnego projektu. Ten, najwyraźniej będzie nawiązywał swoją konwencją i tematyką do Pokemonów. Powstać ma bowiem podobnie niekonwencjonalne dzieło, które swoją kolorystyką, budową i oprawą wizualną nawiązywać będzie do Bulbasaura.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy