​Minecraft Legends - nadchodzi klimatyczna strategia. Informacje, premiera, zwiastun

Uniwersum gry Minecraft poszerza się. Producenci z Mojang ogłosili, że trwają pracę nad produkcją "Minecraft Legends". Tytuł ma być nasycony elementami strategii. Premiera już w 2023 roku.

W połowie 2020 roku byliśmy świadkami dosyć głośnej premiery "Minecraft Dungeons" - ciekawej przygodówki silnie bazującej na gatunku hack’n’slash. W zamkniętym świecie gracze mieli do czynienia z proceduralnie tworzonymi lochami. W nich oczywiście stwory i szereg innych pułapek stających na drodze.

Najwyraźniej Szwedzi z Mojang Studio nie zamierzają hamować i ruszają na podbój innych gatunków. Oczywiście filar pozostaje ten sam, a jest nim minecraftowy, klockowy klimat. Już w przyszłym roku oficjalny debiut na rynku zaliczy "Minecraft Legends".

Reklama

"Minecraft Legends" - czego się spodziewać po nowej grze od Mojang? Informacje i premiera

"Minecraft Legends" oficjalnie zapowiedziany został na rok 2023. Bliższa data nie jest jeszcze znana. Wiemy, że najnowsze dzieło od Mojang Studios pojawi się na platformach: PC, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X/S oraz PlayStation 4 i PlayStation 5.

Nadchodząca gra ma być osadzona w klimacie akcji i strategii. Gracze będą zmuszeni do zawarcia sojuszów, by w heroicznych bitwach rozprawić się z niszczycielskimi piglinami i uchronić Overworld przed destrukcją.

"Minecraft Dungeons" wśród społeczności graczy przyjął się raczej ambiwalentnie. Jak będzie z "Minecraft Legends"? Czy strategiczny charakter gry wniesie nieco świeżości do rozbudowującego się uniwersum? Przekonamy się najpewniej już za kilka, a może kilkanaście miesięcy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft | Minecraft Dungeons | Mojang | hack'n'slash
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy