Reklama

Microsoft oczekuje, że problemy z dostępnością Xbox Series X/S utrzymają się do kwietnia 2021 roku

​Microsoft spodziewa się, że wystąpią problemy z niedoborem Xbox Series X/S, które potrwają do kwietnia 2021 roku. Zapewne sytuacja stanie się jeszcze cięższa w momencie nadejścia Black Friday czy okresu świątecznego.

Konsole nowej generacji wzbudzają ogromne zainteresowanie, co z kolei wpływa na brak dostępności tych urządzeń w sklepach. Głównie problemy dotyczą PlayStation 5, choć ma także objawiać się w przypadku Xbox Series X/S, które miały już swoją oficjalną premierę.

Zamówienia przedpremierowe wystartowały we wrześniu, a początkowe zapasy dość szybko się wyczerpały, przez co wielu konsumentów miało problem, żeby zdobyć sprzęt 10 listopada, czyli dniu debiutu. Teraz oczekuje się, że sklepy na świecie, w sytuacji dużego zainteresowania, będą oferować ograniczoną liczbę konsol amerykańskiego producenta.

Reklama

Pewny sukcesu nowych Xboksów jest Tim Stuart z Microsoftu, który oczekuje kłopotów z dostępnością konsol do kwietnia 2021 roku i to mimo faktu, że firma zamierza dostarczać kolejne egzemplarze na rynek. Fabryki do tego terminu mają funkcjonować na pełnych obrotach, aczkolwiek najpewniej w tym roku już nie zobaczymy nowej partii Xbox Series X/S.

Z pewnością do niedoborów produktu może przyczynić się zbliżający Black Friday czy okres świąteczny, podczas których zainteresowanie nowymi konsolami będzie największe. W przypadku PS5 w Polsce nie brak informacji, że duża część preoderów zostanie zrealizowana dopiero w przyszłym roku.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje