Reklama

Microsoft Flight Simulator z oficjalnym wsparciem wirtualnej rzeczywistości

​Microsoft Flight Simulator w ramach nowej aktualizacji otrzymał wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości. Wspierane są popularne modele gogli m.in. od HTC czy Oculusa.

W ramach wsparcia technologii VR Microsoft Flight Simulator będzie kompatybilny z goglami zgodnymi z OpenXR, czyli Oculus, HTC Vive, Windows Mixed Reality czy Valve Index. Implementacja VR nastąpiła w najnowszej aktualizacji i aktywacja tego trybu jest prostym procesem, bowiem wystarczy w dowolnym momencie nacisnąć wybrany klawisz i wówczas od razu przejdziemy do wirtualnej rzeczywistości.

Jako że oprawa graficzna symulatora lotów Microsoftu jest na wysokim poziomie to granie w goglach może znacząco podnieść jakość doznań. Niestety, tryb VR nie jest dostępny na konsolach, aczkolwiek deweloperzy nie wykluczają, że w przyszłości Xbox Series X/S mogłyby otrzymać takową opcję. Dodanie wirtualnej rzeczywistości to odpowiedź na prośbę fanów serii, którzy od premiery tytułu wyrażali zainteresowanie tym trybem.

Reklama

Warto wspomnieć, że Microsoft Flight Simulator trafił do usługi Xbox Game Pass, więc jeżeli ktoś rozważał zakup tej produkcji, ma okazję sprawdzić ją w ramach abonamentu, który jest dostępny w różnych promocjach.

Jeśli gracie na Xbox One to niestety wiele wskazuje na to, że Microsoft Flight Simulator ominie tę generację konsoli, co sugerował trailer informujący, że projekt zmierza na "całkowicie nowe Xboksy". A jak będzie naprawdę, przekonamy się za jakiś czas.

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft Flight Simulator

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje