Metal Gear Solid. Powstaje kolejna część kultowej gry?

Aktor głosowy, wcielający się w serii Metal Gear w postać Raidena, zdradził, że niedługo możemy być świadkami ujawnienia czegoś dużego. Być może nawet kolejnej gry w serii.

Quinton Flynn to aktor, który wcielił się niejednokrotnie w postać cyber-ninjy Raidena w serii Metal Gear Solid. Ostatnio na swoim koncie na Twitterze dał fanom do zrozumienia, że już wkrótce może pojawić się informacja, na którą czekali od dawna. I choć ze strony Konami panuje cisza, wpis Quintona wpisuje się w ciąg niedawnych plotek.

Ostatnia odsłona serii, Metal Gear Survive pojawiła się na rynku w 2018 roku, ale nie spełniła oczekiwań graczy. Być może po prostu nie podobało im się w jaki sposób Konami pożegnało się z autorem serii, Hideo Kojimą, a ostatnia gra była tworzona już kompletnie bez jego udziału. Od tamtej pory w świecie Solid Snake’a zapanowała cisza, a Konami nie zachowywało się jakby miało zamiar jeszcze kiedykolwiek ożywić serię.

Reklama

Teraz jednak okazuje się, że coś może się dziać za kulisami produkcji serii, bo Quinton Flynn na swoim koncie na Twitterze poprosił fanów, żeby czekali na kolejne informacje i ogłoszenia bo ciekawe rzeczy mogą się pojawić w ciągu nadchodzących tygodni. Dopiero co kilka dni temu pojawiła się plotka, jakoby Metal Gear Solid miało otrzymać remake, a jego premiera zbliżała się wielkimi krokami - ponoć na mieć miejsce jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. 

Ze strony Konami nie padły jeszcze żadne oficjalne zapowiedzi, ale dzisiejszy wpis aktora znowu wzbudza lawinę domysłów. Już pomijając fakt, że byłby to kolejny remake opracowywany przez / przy współpracy z Konami - innym jest Silent Hill 2, nad którym pracują Polacy z Bloober Team i który został już oficjalnie zapowiedziany.

Silent Hill nie dość, że otrzyma remake najbardziej chyba kultowej odsłony serii, to jeszcze nie jedną a kilka nowych gier. Fani Metal Gear Solid zapewne oddaliby wszystko, żeby w przypadku ich ukochanej serii historia miała się powtórzyć. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Metal Gear Solid | Hideo Kojima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy