Metal Gear Solid Delta: Snake Eater - wyciekła data premiery

To jeszcze nic pewnego, ale jeśli najnowszy przeciek okaże się prawdą, w nową odsłonę serii Metal Gear Solid zagramy jeszcze w tym roku. Metal Gear Solid Delta: Snake Eater ma trafić do sprzedaży 17 listopada.

W skrócie:

  • Według najnowszych plotek, Metal Gear Solid Delta: Snake Eater ma zadebiutować 17 listopada 2024 roku.
  • Gra zaoferuje dwa style rozgrywki: Legacy Style i New Style.
  • Gracze cieszą się z nowej szaty graficznej, ale martwią stylem wyraźnie różniącym się od oryginału.

Prawdopodobnie wyciekła data premiery Metal Gear Solid Delta: Snake Eater. Według informacji, które pojawiły się na stronie GameStop (popularnej sieci sklepów z grami wideo), produkcja ma zadebiutować 17 listopada. Chociaż post na ten temat szybko zniknął, wielu graczy zdążyło go zauważyć i teraz wszyscy wyczekują potwierdzenia od Konami. Podczas Xbox Games Showcase pokazano nowy gameplay, ale oficjalnej daty premiery wciąż nie podano. Wiadomo jednak, że gra ma się ukazać jeszcze w tym roku - potwierdził to blog PlayStation.

Reklama

Konami opublikowało również nowy film, w którym David Hayter, aktor podkładający głos Snake'owi, przedstawił szczegóły dotyczące gry. Remake będzie zawierał zaawansowane szczegóły graficzne, takie jak realistyczne zadrapania i siniaki, które będą powstawać w czasie rzeczywistym, a obrażenia pozostaną na stałe aż do końca gry.

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater zaoferuje dwa style rozgrywki: Legacy Style, który wykorzystuje kamerę i sterowanie jak w oryginale; oraz New Style, z w pełni kontrolowaną kamerą trzecioosobową, podobną do tej z wydania Subsistence.

Producent Noriaki Okamura przeprosił za problemy związane z Metal Gear Solid Master Collection, które spotkały się z negatywnym odbiorem ze względu na liczne błędy i problemy z grywalnością oraz rozdzielczością. "Kiedy [kolekcja] została wydana, otrzymaliśmy wiele negatywnych opinii od osób, które miały problemy z błędami, grywalnością i rozdzielczością," powiedział Okamura. "Bardzo przepraszamy, że gra nie spełniła standardów. Nadal ją aktualizujemy i poprawiamy w celu rozwiązania problemów."

Okamura wspomniał także, że choć Hideo Kojima nie pracuje nad remakiem, wiele osób z oryginalnego zespołu nadal jest zaangażowanych w projekt. Podkreślił, że każdy, kto odszedł z zespołu, podąża teraz własną ścieżką, ale wciąż są osoby, które pracowały nad oryginalnymi grami i są teraz zaangażowane w tworzenie tego remake'u.

Okamura zaapelował do fanów, by wymagali od zespołu wysokiej jakości. "Chcemy, aby gracze sami ocenili, czy nowy zespół jest odpowiedni do kontynuowania serii Metal Gear," powiedział. "Proszę, obserwujcie nas i trzymajcie nas w ryzach."

Fani z pewnością będą to robić. Wielu z nich wyraziło obawy co do wizualnego stylu remake’u. Co prawda, imponuje rozwiązaniami technicznymi, ale jeśli idzie o styl, to gra wyraźnie różni się od oryginału.

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater będzie dostępny na PC (Steam), PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Metal Gear Solid 3: Snake Eater, czyli odsłona, która jest w tym przypadku rekonstruowana, to z pewnością tytuł, który zasługiwał na remake.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy