KONAMI odradza słynną grupę programistów. Odpowiedzialni są za słynny horror

Remake słynnego Silent Hill 2 powinien pojawić się w sklepach w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Okazuje się, że być może KONAMI ma dalsze plany związane z serią horrorów. Właśnie wskrzeszana jest słynna grupa programistów, która została założona ponad dwie dekady temu.

Team Silent był fundamentem słynnego horroru

Team Silent został założony w 1996 roku. Słynna grupa programistów wydzielona przez japońskie studio KONAMI. Zajmowała się ona tworzeniem słynnego horroru - Silent Hill, który po czasie stał się jedną z najbardziej legendarnych produkcji w historii gamingu. Grupa odpowiadała za stworzenie czterech pierwszych oficjalnych wydań serii, po czym się rozpadła w 2004 roku i za kolejne odsłony Silent Hilla odpowiadały już inne grupy deweloperskie.

Reklama

Głównym architektem był Akihiro Imamura. Szczególnie dużą rolę odegrał przy drugiej części Silent Hilla. Okazuje się, że właśnie ta produkcja zostanie niebawem odświeżona. KONAMI przy współpracy z krakowskim Bloober Teamem zajmuje się remake’iem Silent Hill 2. Gra ma wyjść prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Teraz Japończycy dokonują reaktywacji Team Silent pod nieco zmodyfikowaną nazwą.

KONAMI wskrzesza legendarną grupę

Na premierę remake’u Silent Hilla 2 czeka tysiące graczy z całego świata. Japoński horror z 1999 roku przeszedł do historii jako jedna z najlepszych gier w tym gatunku. Dlatego właśnie to ta część została poddana gruntownemu odnowieniu. Odpowiedzialne za to będzie polskie studio Bloober Team, na którym spoczywa teraz spora odpowiedzialność, ale także należy to rozpatrywać jako dowód zaufania ze strony KONAMI. W mediach społecznościowych pojawił się niedawno bardzo interesujący wpis od jednego z kont japońskiego studia.

Na koncie o nicku "KONAMI_career" można znaleźć post, według którego słynne studio rozpoczyna rekrutacje do Silent Production Team. Jest to nieco zmodyfikowana wersja wcześniej wspomnianej grupy programistów odpowiedzialnych za Silent Hilla.

Jak na razie nie wiemy, jakie są dokładne plany wskrzeszania Teamu Silent. Być może to ma związek z planami dalszych "odnów" starszych części Silent Hilla. Póki co, jednak trudno spekulować na ten temat i brać jakiekolwiek przypuszczenia jako pewnik.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Konami | Silent Hill
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy