Metal Gear Solid 3: Oficjalnie zapowiedziano remake słynnej gry

Wyprodukowane przez Konami pod nadzorem słynnego Hideo Kojimy gry z serii Metal Gear Solid dziś cieszą się ogromnym prestiżem. Od kilku miesięcy pojawiały się informacje odnośnie ewentualnych "odświeżeń" starszych części. Teraz Sony oficjalnie potwierdziło, że na PS5 trafi remake części "Snake Eater".

Metal Gear Solid był rewolucją w grach

Trzecia część słynnej produkcji stworzonej przez Hideo Kojimę ujrzała światło dzienne w listopadzie 2004 roku. Było to aż trzy lata po wydaniu "dwójki" przez studio Konami. Za cały koncept odpowiadał Kojima, który był jednocześnie reżyserem, scenarzystą oraz projektantem. Do dziś Kojima kojarzony jest w dużej mierze z serią Metal Gear Solid (wcześniej zatytułowaną Metal Gear).

Produkcja wydana z podtytułem "Snake Eater" została niezwykle entuzjastycznie przyjęta przez graczy i krytyków. Znaczna większość recenzji oceniała tę grę na notę 9/10. Metal Gear Solid 3 był jedną z przełomowych gier w świecie gamingu. Światem gry były tereny Związku Radzieckiego, z którego należało uratować jednego z naukowców - Nikolaia Stepanovicha Sokolova. Misja ta powierzona została jednemu z agentów służb specjalnych Stanów Zjednoczonych. Fabuła i nawiązanie do historii było jednym z czynników, które urzekły fanów gry na całym świecie.

Reklama

Pomimo tego, że gra wyprodukowana została niemal 19 lat temu, to do dziś jest świetnie wspominana. Jednakże warstwa graficzna naturalnie dziś może pozostawiać wiele do życzenia. Jakiś czas temu głośno było o remake’u trzeciej części MGS. Teraz mamy oficjalną zapowiedź.

Oficjalnie nadchodzi remake "Snake Eater"

Podczas wydarzenia zorganizowanego przez Sony - PlayStation Showcase poznaliśmy wiele nadchodzących tytułów na piątą generację PlayStation. Jednym z nich była oficjalna zapowiedź remake’u Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

To jednak nie wszystko. Poinformowano także o tym, że w listopadzie otrzymamy cały pakiet Metal Gear Master Collection Volume 1, który będzie zawierał w sobie trzy pierwsze oryginalne części Metal Gear Solid. Niestety gorszą wiadomością jest fakt, że remake "trójki" jak na razie jeszcze nie ma swojej oficjalnej daty premiery. Dlatego też na tę "premierę" możemy jeszcze poczekać wiele miesięcy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Metal Gear Solid 3 | Hideo Kojima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy