​Medic: Pacific War. Polacy tworzą grę, w której wcielamy się w medyka na wojnie

Medic: Pacific War. Tak brzmi tytuł nowej trzecioosobowej gry akcji, w której przyjdzie nam wcielić się w medyka znajdującego się w samym centrum konfliktu II wojny światowej. Produkcja powstaje z ramienia polskiego studia Hypnotic Ants.

Chaos wojny oczami sanitariusza. Oto Medic: Pacific War od polskich producentów

Nowe Call of Duty, kolejna odsłona Battlefielda? Nic bardziej mylnego. Tym razem wszystkim miłośnikom tematyki wojennej zaprezentujemy inne dzieło, w którym jak anonsują sami twórcy, nie strzelamy i nie zabijamy, a niesiemy nieocenioną pomoc na bezwzględnych wojennych polach.

Na tym właśnie polega rozgrywka w Medic: Pacific War, czyli grze, która powstaje z inicjatywy rodzimego studia Hypnotic Ants Studio, której siedziba znajduje się w Radomiu. Deweloperzy wchodzący w skład zespołu mają na swoim koncie naprawdę duże doświadczenie, bowiem wielu z nich pracowało przy takich tytułach jak: Wiedźmin 2, Wiedźmin 3,  Sniper Ghost Warrior 2 czy Dying Light.

Reklama

Jeśli zaś chodzi o Medic: Pacific War, to dzieło jest w fazie produkcyjnej już od ponad roku. Podczas minionego wydarzenia PID Games Conference twórcy przypomnieli nam po raz kolejny o swoim projekcie. W serwisie crowdfundingowym Kickstarter istnieje nawet zbiórka społecznościowa, z której środki w pełni przeznaczone zostają na rozwój i powstanie gry. W chwili obecnej radomskim deweloperom udało się uzbierać już blisko 19 tys. euro.

Cała rozgrywka oparta jest więc o niesienie niezbędnej pomocy naszym sojusznikom walki - amerykańskim żołnierzom. Gracz będzie musiał zadbać o rannych towarzyszy, wykorzystując przy tym swoją wiedzę, umiejętności i sprzęt, którym akurat w danej chwili dysponuje.

Medic: Pacific War to symulator z dylematami moralnymi

Już na samym starcie Hypnotic Ants Studio zapowiada, że dzieło stanowi, mówiąc kolokwialnie, festiwal niekończących się dylematów moralnych stojących przed graczem. Na wojnie nie uratujemy wszystkich, więc trzeba podejmować przemyślane, lecz szybkie decyzje nieokraszone wątpliwościami i chwilami zawahania się.

Co więcej, samo pole bitwy ma zmieniać się dynamicznie, przez co medyk będzie musiał na bieżąco adaptować się do nowych sytuacji, działając często pod presją czasu i ryzyka. Medic: Pacific War to w swoim założeniu symulator wojny, a nie zręcznościowa strzelanka. Oprócz więc samych dylematów moralnych i arcytrudnych wyborów zadbano także o efektowność. Napotkamy tutaj krzyki żołnierzy, zapach spalenizny, wszędobylski chaos i krew widoczną niemal wszędzie.

Wyzwaniem dla gracza z całą pewnością będzie oprócz samej opieki nad rannym towarzyszem, diagnoza ran, które ten odniósł w walce. Jeśli mowa o obrażeniach, to żołnierze mogą doznać wylewu krwi z tętnic, rozerwanych kończyn, oparzeń, ran postrzałowych znajdujących się w ciele i wiele innych. Nasz medyk dysponował będzie z kolei m.in. bandażami, gazami, opaskami uciskowymi czy morfiną.

Data premiery Medic: Pacific War nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że tytuł zadebiutuje na platformach: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, a także oczywiście Xbox One oraz Xbox Series X/S. Jeśli chodzi o same pecety, to produkcja zagości w serwisach: Steam, GOG i Epic Games.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy