Reklama

McDonald’s: Kultowa seria RPG w popularnej sieci restauracji. O co chodzi?

​11 sierpnia to urodziny jednej z głównych postaci Final Fantasy VII, Clouda Strife. McDonald’s postanowił nawiązać do tego wydarzenia.

Final Fantasy VII już raz w tym roku wywołało trochę zamieszania, za sprawą czerwcowej prezentacji z okazji 25-lecia premiery gry. Zapowiedziano wtedy między innymi remaster Crisis Core Reunion, czyli wersji FFVII dla PSP. Teraz fani gry mają nowy powód by wrócić do dyskusji na temat swojej ukochanej marki - chodzi o urodziny Clouda Strife oraz sposób, w jaki świętuje je znana sieć fast foodów.

Kiedy dokładnie Cloud przyszedł na świat? To jest tematem sporów graczy od dłuższego czasu. W niektórych wersjach podręczników do gry, które sprzedawano z pierwszymi edycjami FFVII, napisano, że urodziny bohatera powinno się obchodzić 19 sierpnia. Jednak książki z serii FF7 Ultimania, które określa się mianem kompletnych encyklopedii świata gry, mówią, że urodziny Clouda należy świętować 11 sierpnia. Ta data wydaje się też być najczęściej przywoływaną w samych grach od czasów FFVII.

Reklama

To, że oficjalne konto twitterowe FFVII odniosło się do tego święta - nikogo nie dziwi, nikt jednak chyba nie przypuszczał, że jedna z odpowiedzi padnie ze strony sieci McDonald’s. Restauracja odpowiedziała zdjęciem ciasta z napisem “Happy Birthday, Cloud" - i nie, nie można tu mówić o sprytnie ukrytej reklamie, bo ciast to jest kompletnie losowe i nie ma nic wspólnego z menu McDonald’s.

Oczywiście fanom od razu przypadł do gustu ów wpis. Jedni po prostu śmieją się z pomysłu, inni podejrzewają, że osoba opiekująca się kanałami social media restauracji w danym momencie, sama musi być fanem lub fanką FFVII - inaczej nie wpadła by na taki pomysł.

Sam McDonald’s natomiast wcale nie jest tak daleko tematyki gier jak mogłoby się wydawać. Marka nieraz nawiązywała współpracę między innymi z Nintendo, przy premierach nowych gier z serii Mario czy Pokemony i wypuszczając z takich okazji specjalne zestawy zabawek Happy Meal. Warto też wspomnieć, że potencjalni pracownicy sieci są szkoleni i testowani za pomocą specjalnej gry.

Co ciekawe, zainteresowanie McDonald’s kręci się raczej wokół gier przyjaznych dzieciom - ze względu na oczywisty charakter skierowany do całych rodzin - więc nawiązanie do tematyki FFVII jest tu podwójnie zaskakujące, gra została bowiem oficjalnie sklasyfikowana z ratingiem +12 i jako tytuł zawierający przemoc i wulgarny język.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama