Reklama

Kurczak z McDonald's przypominający postać z gry sprzedany na aukcji za ogromne pieniądze

​W ostatnich kilku dniach doszło do ciekawej sytuacji. Prawdziwą furorę w sieci robiła nietypowa aukcja, na której do wygrania był kurczak w panierce o kształcie postaci crewmate’a z popularnej gry - Among Us. Najbardziej jednak zaskakująca jest w tym wszystkim kwota, za którą udało się sfinalizować aukcję.

Warto zaznaczyć, iż Among Us jest jedną z tych produkcji, która przebojem wdarła się do listy najbardziej popularnych i grywalnych gier. Nie potrzeba było wiele czasu, by tak duża rozpoznawalność zainicjowała kolejne działania. Z całą pewnością Among Us stał się ikoną popkultury i na dobre zakorzenił się w świadomości milionów.

Na jednym z największych portali aukcyjnych - eBay, pojawiła się oferta sprzedaży kurczaka w panierce. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jedzenie to swoim wyglądem autentycznie przypomina postać crewmate’a (członka załogi statku kosmicznego) z gry. Jak się okazało, kurczak pochodził z restauracji McDonald’s z oferty BTS Combo Meal, która jest wynikiem kooperacji restauracji z popularnym zespołem muzycznym - BTS.

Reklama

Aukcja zainicjowana przez jednego z użytkowników wystartowała od jednego dolara i już od samego początku cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Chociaż trudno w to uwierzyć, kwoty w licytacji bardzo szybko podbito do wartości kilkudziesięciu tysięcy dolarów, a sama informacja o tej ofercie dotarła do twórców gry - InnerSloth, którzy dodatkowo poruszyli kampanię w swoich mediach społecznościowych.

Finalnie, w aukcji wzięło udział 45 osób, a ofertę przebijano 184 razy. Prawdziwy zawrót głowy może przyprawić kwota, za jaką ostatecznie sprzedano kurczaka, bowiem sięgnęła ona niemal 100 tysięcy dolarów, co jest równowartością blisko 370 tysięcy złotych.

Wydaje się, że Among Us w ostatnim czasie przechodzi lekki kryzys. Nie da się ukryć, że cała ta kampania może przynieść dodatkowy napływ graczy do produkcji, którą pokochały miliony na całym świecie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy