Reklama

Maxis pracuje nad dodaniem trybu offline do SimCity. A jednak można?

Pamiętacie słowa twórców SimCity, którzy twierdzili, że dodanie trybu offline nie jest możliwe ze względu na zachodzącą w grze symulację obliczaną na serwerach?

Najwidoczniej coś się zmieniło - developerzy poinformowali właśnie, że pracują nad dodaniem opcji zabawy bez potrzeby połączenia z siecią. Premiera SimCity nie należała do najszczęśliwszych - serwery borykały się z poważnymi problemami, które bardzo mocno utrudniały graczom zabawę.

Wówczas apelowano do studia Maxis o dodanie trybu offline, ale developerzy byli nieugięci - twierdzili, że konieczność stałego połączenia z internetem w czasie zabawy wynika z faktu, że sporo obliczeń symulacyjnych dokonywana jest na serwerach.

Niektórzy sugerowali, że jest to tylko tłumaczenie PR-owe, mające usprawiedliwić implementację kontrowersyjnych zabezpieczeń antypirackich. Nieoficjalnie mówiło się, że wymówka z obliczeniami na serwerach jest fałszywa. Coś w tym musi być - Patrick Buechner, menedżer generalny w studiu Maxis, we wpisie na oficjalnym blogu SimCity ujawnił, że trwają prace nad wprowadzeniem trybu offline.

Reklama

W tym celu utworzono niewielki zespół, który koncentruje się na możliwości dodania wspomnianej opcji. Szef ekipy na razie nie chce niczego obiecywać, ale niewykluczone, że wkrótce będzie można bez przeszkód pograć bez potrzeby stałego połączenia z internetem. Dzięki temu użytkownicy otrzymają też więcej swobody w kwestii modów - nie będzie bowiem już zagrożenia, że wpłyną one negatywnie na balans zabawy w multi.

Warto przy tym wspomnieć, że o możliwości wprowadzenia trybu offline słyszeliśmy już jakiś czas temu. W lipcu w internecie pojawiła się ankieta, w której EA pytało graczy o nowe opcje w SimCity. Jedną z nich była - tak, tak - możliwość zabawy bez połączenia z siecią.

Na swoim blogu Buechner poruszył jeszcze jedną kwestię nie dającą spokoju fanom - rozmiary miast. Mapy dostępne w grze są niestety niewielkie, co bardzo mocno ogranicza rozbudowę wirtualnej metropolii. W tym przypadku nie ma jednak szans na poprawę - developerzy sprawdzali, czy powiększenie miast jest w ogóle możliwe. Niestety, stosowane przez nich sztuczki techniczne nie pomogły i na chwilę obecną prace nad powiększeniem lokacji zostały przerwane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy