Reklama

Matrix Awakens - powstaje "doświadczenie" na PlayStation 5

​To jeszcze nic oficjalnego, ale bardzo prawdopodobne, że PlayStation 5 otrzyma specjalną grę inspirowaną filmem "Matrix: Zmartwychwstania". O ile można nazwać tę produkcję grą.

"Matrix: Zmartwychwstania" to jedna z najbardziej elektryzujących produkcji ostatnich lat. Film Lany Wachowskiej wzbudza olbrzymie zainteresowanie. Aż dziw bierze, że do tej pory nie zapowiedziano żadnej gry na jego kanwie. Jednak prawdopodobnie coś jest na rzeczy. Wygląda na to, że posiadacze PlayStation 5 mogą liczyć na coś specjalnego.

Jeden z użytkowników Reddita natknął się w bazie PlayStation Network na dane dotyczące produkcji pod tytułem The Matrix Awakens. Co prawda nie ma wśród nich żadnych szczegółowych informacji, ale na podstawie grafiki towarzyszącej temu tytułowi możemy przyjąć za pewnik, że nie chodzi o typową grę wideo. Umieszczone na niej hasło głosi bowiem: "doświadczenie Unreal Engine 5". Można więc przypuszczać, że na PlayStation 5 trafi widowiskowa demonstracja możliwości technologicznych z ograniczoną interaktywnością.

Reklama

Na więcej informacji o projekcie musimy poczekać. Możliwe, że dowiemy się o nim czegoś więcej podczas gali The Game Awards 2021, która odbędzie się 9 grudnia. Nie możemy być też pewni, że "doświadczenie Unreal Engine 5" inspirowane "Matriksem" powstaje wyłącznie z myślą o PlayStation 5. To, że wzmiankę na jego temat znaleziono akurat w PlayStation Network, niczego w tej sprawie nie przesądza.

"Matrix: Zmartwychwstania" to kontynuacja kultowej trylogii, w której ponownie w akcji zobaczymy Neo (Keanu Reeves), Trinity (Carrie-Anne Moss) czy Morfeusza (tym razem w tej roli wystąpi Yahya Abdul-Mateen II). Premierę filmu zaplanowano na 17 grudnia. Początkowo produkcja miała trafić do kin 21 maja, ale później dwukrotnie opóźniano ten termin.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy