Martial Law - darmowa przygodówka o stanie wojennym w Polsce

​Jeszcze jeden polski akcent w branży gier wideo na koniec roku. Studio FIXER wydało Martial Law, darmową przygodówkę, dzięki której możemy poznać nieco lepiej realia panujące w Polsce podczas stanu wojennego.

FIXER przygotował Martial Law z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X|S. Grę można pobrać za darmo ze Steama oraz z oficjalnego sklepu Microsoftu. Pobranie jej powinno wam zająć dosłownie chwilę. Cała produkcja waży raptem około 150 megabajtów. Jej twórcy najwyraźniej chcieli zainteresować swoją twórczością także graczy z innych krajów niż Polska. W grze są dostępne napisy w języku angielskim.

Głównym bohaterem Martial Law jest mężczyzna, którego z powodu kiepskiej sytuacji materialnej porzuca żona. Biedak chce jednak w dalszym ciągu zapewnić szczęście swojej córce. Podczas krótkiej przygody mamy okazję poznać z bliska realia, które panowały po ogłoszeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. Przemierzamy polskie ulice, zaglądamy do mieszkań typowych polskich rodzin z tamtego okresu i idziemy na zakupy do sklepu, w którym ukazuje nam się widok na puste półki. Nie zabrakło także innego symbolu PRL-u - popularnego peweksu.

Reklama

Martial Law - na czym polega ta gra?

Gracz w Martial Law koncentruje się na eksploracji, prowadzeniu rozmów oraz - co ciekawe - podejmowaniu decyzji mających wpływ na zakończenie. Autorzy określają swoją grę mianem visual novel, czyli powieści wizualnej. Jednocześnie twierdzą, że ważne było dla nich to, aby Martial Law nie tylko bawiło, ale również edukowało. Produkcję wzbogacono o przyjemną dla oka, pixel artową grafikę.

Pomysł na Martial Law zrodził się podczas tegorocznej edycji imprezy GameJam PolskiGameDev.pl. Pierwsza wersja gry wygrała w zorganizowanym na niej konkursie. Następnie twórcy zdecydowali się opracować poszerzoną edycję i przedstawić ją zarówno na PC, jak i na konsolach Xbox. Koniecznie dajcie znać, co o niej sądzicie, gdy już w nią zagracie!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama