Lucid Dream – śpij słodko, mała Lucy, bo czas wyruszyć w drogę

​Dali Games, niezależne, polskie studio deweloperskie informuje, że przygodowa gra Lucid Dream zakończyła fazę Wczesnego Dostępu i doczekała się pełnej premiery w serwisie Steam. Od teraz gracze mogą poznać historię małej Lucy i zgłębić świat marzeń sennych. Czas poznać zakończenie historii dziewczynki i dowiedzieć się, czy los będzie dla niej łaskawy.

Lucid Dream jest grą przygodową z gatunku point-and-click o ręcznie rysowanej grafice. Gracze wcielą się w małą Lucy - dziewczynkę, którą bolesne wydarzenia z przeszłości przykuły do wózka inwalidzkiego. Pewnego dnia odkrywa niezwykły świat snów i pragnie go przemierzać. To tutaj dziewczynka, wyrwana z codziennych ograniczeń, odnajduje sposób na uratowanie swojej matki, cierpiącej na depresję i próbującej ukryć się przed własnymi demonami. Aby tego dokonać, Lucy musi odwiedzić efemeryczne krainy marzeń sennych, pełne abstrakcyjnych i niespotykanych stworzeń oraz poznać unikatowe i surrealistyczne postacie. Nie wszystkie jednak będą jej sprzyjały. Bohaterka powinna być czujna na każdym kroku, aby nie zatracić swojej duszy. Historia trzyma w napięciu już od samego początku i pełna jest nieoczekiwanych zwrotów akcji, które z pewnością utkwią graczom w głowach na długo. 

Reklama

Gra składa się z jedenastu rozdziałów. Zadaniem graczy jest rozwiązywanie wymagających oraz często niekonwencjonalnych zagadek przy pomocy prawie 200 przedmiotów, które można odnaleźć w świecie Lucid Dream. Kraina snów  jest pełna mistycznej symboliki i nic nie jest do końca takie, jakie pozornie może się wydawać. Oryginalna ścieżka dźwiękowa dopełnia klimat gry i wpływa na towarzyszące graczom emocje. Doskonale podkreśla ona to, co aktualnie dzieje się na ekranie.

Z okazji premiery twórcy przygotowali dla graczy specjalną 15% zniżkę. Pełna wersja Lucid Dream dostępna jest na platformie Steam w cenie 45,89 zł w pięciu wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej, francuskiej i polskiej.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: lucid dream
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy