Liberated to nowa polska platformówka

​Studio Atomic Wolf z Warszawy zapowiedziało, że jeszcze w tym roku wyda na PC, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch nietypową produkcję Liberated, łączącą gatunki platformówki z tekstową przygodówką. Mroczna opowieść o dystopijnej przyszłości przedstawiona jest w formie komiksu.

Jak prezentuje poniższy trailer, sposób prowadzenia opowieści jest całkiem kreatywny. Przechodzimy pomiędzy ramkami komiksu, wewnątrz których znajduje się właściwa zawartość. Niekiedy jest to tylko fragment opowieści fabularnej, ale często kompletne i rozbudowane sekcje platformowe.

Akcja toczy się w mrocznej przyszłości, gdy agencje rządowe wykorzystują zaawansowaną technologię do kontrolowania populacji. Mieszkańcy poddawani są nieustannej obserwacji: w mediach społecznościowych, w sklepach i w samochodach, za pomocą nadajników GPS.

Reklama

Brzmi znajomo? Cóż, "mroczna przyszłość" z Liberated chyba powoli staje się rzeczywistością w prawdziwym świecie. Co interesujące, w grze wcielimy się w obie strony konfliktu, a więc nie tylko w buntujących się mieszkańców, ale także w przedstawicieli rządowych organów nadzoru.

Historia toczy się w czterech rozdziałach, każdy z inną postacią. Opowieści tworzą całość, a ważne mają być podejmowane wybory.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama