Reklama

Lewandowski gwiazdą nowej gry? EA podpisało umowę z La Ligą

​Robert Lewandowski od kilku tygodni rozgrzewa emocje kibiców piłkarskich z Hiszpanii. Transfer polskiego napastnika do stolicy Katalonii odbił się szerokim echem na całym świecie. Głośno zrobiło się także o nowej umowie ligi hiszpańskiej. Władze rozgrywek podpisały kontrakt sponsorski z EA Sports. Czy to oznacza, że "Lewy" będzie gwiazdą gry wideo w przyszłym roku?

"Elektronicy" kończą z FIFĄ, zaczyna się nowy etap

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że EA Sports kończy wieloletnią współpracę z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej (FIFA) i od tej pory będzie zupełnie samodzielnie tworzyła swój produkt piłkarski. Jego nazwa to EA Sports FC. Jak na razie nie znamy szczegółów tego nowego projektu. Fani gier piłkarskich powinni jednak spać spokojnie w sprawie praw wizerunkowych.

Reklama

EA Sports najprawdopodobniej nie będzie miało problemów z tym, by wykupić licencje najlepszych lig piłkarskich na świecie. Podobnie jest z licencją FIFPro, na mocy której oryginalni zawodnicy występują w grach wideo. Nie wiadomo jednak, jak będzie z reprezentacjami narodowymi, które zrzeszone są w FIFA i jakie relacje będą między kanadyjskim studiem, a Międzynarodową Federacją Piłkarską.

W kuluarach mówi się, że FIFA nawiąże współpracę z 2K Studio i dzięki temu powstanie zupełnie nowa gra piłkarska, mająca stanowić główną konkurencję dla EA Sports FC. Szczegóły nowego projektu "Elektroników" powinny być ujawnione na początku przyszłego roku, kiedy to prace nad tą grą będą w coraz bardziej zaawansowanym stopniu.

Niewątpliwie będzie to nowy etap w historii EA Sports. Spotka się to również z wielkimi oczekiwaniami ze strony graczy. Poza obecnym produktem od "Elektroników", jest bardzo trudno znaleźć prawdziwie dobrą grę o tematyce futbolowej. Teraz wiemy, że prawdopodobnie EA Sports FC będzie miało dużo wspólnego z ligą hiszpańską. Doszło właśnie do ważnego porozumienia pomiędzy studiem produkującym gry, a rozgrywkami na Półwyspie Iberyjskim.

Ważna umowa EA z ligą hiszpańską

Jak podała prestiżowa madrycka gazeta "Marca", liga hiszpańska od przyszłego sezonu będzie miała nowego sponsora tytularnego. Ma być nim nie kto inny niż... EA Sports. To duża zmiana, gdyż od 2016 roku głównym sponsorem był największy hiszpański bank - Santander.

EA Sports zaproponowało bardziej atrakcyjną ofertę. Umowa będzie obowiązywała przez pięć najbliższych lat. Kanadyjskie studio ma zamiar wpłacać rocznie 30 milionów dolarów. To prawie dwukrotna podwyżka, gdyż Santander do tej pory oferował "jedynie" 17 milionów.

Partnerstwo to oznacza, że prawdopodobnie liga hiszpańska będzie w jakiś sposób wyróżniona w grze EA Sports FC. Można zakładać, że to właśnie rozgrywki z Półwyspu Iberyjskiego będą bardzo dobrze dopracowane w EA Sports FC. Prawdopodobnie otrzymamy cały pakiet transmisyjny, wiele oryginalnych wizerunków i stadionów. Czy dzięki temu Robert Lewandowski będzie czołową gwiazdą gry, która zadebiutuje już w przyszłym roku?

Lewandowski gwiazdą nowej gry?

Przejście Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony jest niewątpliwie jednym z największych hitów letniego okienka transferowego w tym roku. "Duma Katalonii" zapłaciła za kapitana reprezentacji Polski aż 50 milionów euro, dzięki czemu "Lewy" stał się najdroższym polskim zawodnikiem w historii. Transfer Polaka oznacza nie tylko zmianę środowiska i kraju zamieszkania, ale także wiele nowości na polu marketingowym.

Nie można ukrywać tego, że "Barca" jest jednym z największych klubów świata, budzącym zainteresowanie wielu milionów fanów futbolu na całym świecie. Drużyna "Blaugrany" jest zdecydowanie bardziej popularna od Bayernu Monachium i dlatego też Robert Lewandowski może teraz wzbić się na kolejny szczyt popularności. Polak z miejsca stał się jedną z gwiazd ligi hiszpańskiej. Wiele wskazuje na to, że będzie walczył o koronę króla strzelców razem z Karimem Benzemą, Viniciusem Juniorem czy Antoine Griezmannem.

Grono piłkarzy jest zatem wyborne. Biorąc pod uwagę partnerstwo EA z La Ligą, można oczekiwać, że Lewandowski zostanie jedną z czołowych twarzy EA Sports FC. Tytuł ten, jako, że jest jak na razie bez większej renomy, z pewnością będzie potrzebował dużego marketingu, by przedostać się do mainstreamu i zaistnieć w świadomości graczy.

Obecność Lewandowskiego w tym projekcie może tylko pomóc. Nie można wykluczyć tego, że to właśnie Polak będzie główną postacią przyszłorocznej gry. Z pewnością taki ruch by się spodobał polskim kibicom, ale i również tym z Katalonii, którzy mocno przeżywają przejście jednego z najlepszych napastników na świecie do ich utytułowanego klubu. "Lewy" do tej pory nie był ani razu globalną twarzą żadnej z gier piłkarskich, jedynie dostąpił zaszczytu bycia lokalnym ambasadorem. To również podniosłoby notowania jego marki na całym świecie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy