Reklama

Lekarz przeanalizował rodzaje obrażeń w Resident Evil

​Od zawsze zastanawialiście się, jak to jest, że bohater serii traci rękę, coś urywa mu palce, a mimo to biegnie dalej i rozwiązuje zagadki wymagające sprawności manualnej? Tak, tak - to tylko gra i konwencja, ale pewien amerykański lekarz postanowił przeprowadzić analizę ran, które odnoszą bohaterowie serii Resident Evil.

Dla wielu to tylko gra, ale jeden lekarz przedstawił swoje przemyślenia i profesjonalną analizę niektórych z najbardziej brutalnych obrażeń, które otrzymywali bohaterowie tego popularnego horroru.

Jordan Wagner, znany również jako Doctor ER na YouTube, niedawno przesłał film, w którym opowiada o najbardziej krwawych momentach, które miały miejsce w kolejnych odsłonach gry i opisuje, jak poszczególne obrażenia wyglądałyby w prawdziwym życiu i jakie niosły skutki dla poszkodowanego.

Ethan Winter przeżył więcej, niż bohaterowie Call of Duty

Dr Wagner zwraca szczególną uwagę na Ethana Wintersa Resident Evil 7 i Village oraz rodzaj ran, które otrzymuje podczas wydarzeń w obu częściach gry. Pamiętajcie, że Ethan stracił rękę, był przybity do ściany i ucięto mu dłoń.

Reklama

Doktor Wagner wyjaśnia, jak wyglądałoby to rzeczywistych warunkach. Na przykład omawia, w jaki sposób możliwe jest użycie zszywek do ponownego przymocowania kończyny. Zszywek faktycznie się używa, tylko że połączone muszą zostać także zakończenia nerwowe.

Obrażenia w grach wideo stają się obecnie coraz bardziej realistyczne, ale sposób ich leczenia niekoniecznie idzie w ślady za efektami graficznymi. I dobrze - w końcu to tylko gry, które przede wszystkim mają dawać mnóstwo zabawy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy