Legendarny reżyser ujawnił informację o pracach nad ekranizacją Dead Space?

​Callisto Protocol, w którym gracze upatrywali spore nadzieje, może nie do końca niósł ze sobą ducha Dead Space, ale dla fanów kultowego horroru mamy dobrą wiadomość. Prawdopodobnie powstaje ekranizacja gry.

Jakiś czas temu jedna niefortunna wypowiedź Johna Carpentera, reżysera znanego z filmów takich jak "Coś" i "Ucieczka z Nowego Jorku", sprawiła, że zaczął on być łączony z planami ekranizacji gry Dead Space. Reżyser postanowił odnieść się do tej dyskusji... i jednocześnie chyba przypadkowo ujawnił inną sensacyjną informację na ten temat.

Carpenter jest fanem Dead Space i nim pozostanie

Do tej pory nie było w ogóle wiadome, czy ekranizacja Dead Space w ogóle powstaje. Carpenter w jednym ze starszych wywiadów zdradził, że jest ogromnym fanem serii i chętnie zrobiłby film na jej podstawie. Gracze, jak to gracze, od razu zaczęli węszyć podstęp i odebrali słowa reżysera tak, jakby film faktycznie powstawał i to właśnie Carpenter był odpowiedzialny za jego reżyserię. Okazuje się, że być może mylili się tylko trochę.

Reklama

Będzie film

Reżyser postanowił bowiem ostatnio jednoznacznie wypowiedzieć się na temat swojego udziału w pracach nad filmem, mówiąc, że... nie robi i nie zrobi tego (czyli nie został reżyserem filmu), ale to oznacza, że takie prace faktycznie się toczą. Jakby tego było mało, Carpenter wprost powiedział, że “mają już zaangażowanego innego reżysera".

W obliczu tak jasno postawionej sprawy chyba nie ma już żadnych wątpliwości, że rzeczona ekranizacja powstaje i jej oficjalna zapowiedź jest tylko kwestią czasu. A sam Carpenter póki co ograniczy się do przejścia kolejnej części gry, jak tylko zadebiutuje 27 stycznia. Gra, będąca remake’iem gry z 2008 roku zapowiedziana została na pecety, PlayStation 5 oraz Xboxa Series X.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Callisto Protocol | John Carpenter | Dead Space

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy