Legendarna seria FlatOut otrzymała wsparcie Steam Decka i szereg innych nowości

FlatOut to seria gier wyścigowych, której przedstawiać nie trzeba fanom tego gatunku. Trzy pierwsze odsłony cyklu otrzymały właśnie wyczekiwane nowości: wsparcie Steam Decka, funkcjonalny tryb sieciowy i wiele więcej.

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele interesujących gier wyścigowych, które wkupiły się w łaski miłośników dużej dawki adrenaliny. Istnieją jednak takie serie utrzymane w podobnej konwencji tematycznej, które rozgrzewają entuzjastów retro ściganek.

FlatOut to legenda w świecie gier wyścigowych

Bez wątpienia do grupy tej należy seria FlatOut, która w tym roku obchodzić będzie 20-lecie swojego istnienia. O leciwości pierwszej odsłony cyklu poświadczać może fakt, że gra debiutowała na platformach... PlayStation 2, Wii oraz... na pierwszej konsoli Xbox od Microsoftu.

Do teraz FlatOut posiada wąskie, choć wierne grono fanów, a wszystko za sprawą unikalności rozgrywki, jaką jest w stanie zaoferować ta seria. Otóż fińskie studio Bugbear Entertainment bardzo mocny akcent postawiło na fizykę poruszania się pojazdów, kolizji i destrukcji. Gry wydawane pod marką FlatOut (szczególnie pierwsze odsłony) oferują fizykę, nie odbiegającą znacząco od nowych tytułów wydawanych na rynek.

Reklama

W całej serii mamy do czynienia z bardzo szalonymi, niebezpiecznymi wyścigami na śmierć i życie. Od bardzo wysokiej prędkości do całkowitego zezłomowania pojazdu jest... niesamowicie cienka linia. FlatOut imponuje przede wszystkim systemem destrukcji otoczenia oraz przede wszystkim pojazdów. Latające spoilery aut, części karoserii, szyby, czy nawet kawałki silnika to normalność na trasach FlatOuta.

Najbardziej uznaną odsłoną serii od Bugbear jest wydany w 2006 roku FlatOut 2 oferujący kilkanaście różnych tras w odmiennych wariantach. W grze ścigać możemy się na ulicach oraz trasach bardziej przypominających wyścigi off-roadowe. W produkcji napotkamy też rozgrywkę destruction derby z pełną bezwzględną rozwałką.

FlatOut ze wsparciem Steam Decka. Prócz tego działający tryb sieciowy i inne nowości!

Dla fanów serii mamy teraz kapitalne wieści. Trzy pierwsze części otrzymały pełne wsparcie konsoli Steam Deck i legitymują się charakterystycznym znaczkiem z Weryfikacją, co oznacza, że zarówno FlatOuta, jak i FlatOuta 2 oraz FlatOuta: Ultimate Carnage możemy ogrywać na handheldzie od Valve.

To jednak nie wszystko. We wszystkich wspomnianych grach pojawił się Warsztat Steam, co daje nowe możliwości zabawy dzięki modyfikacjom np. nowym trasom tworzonym przez fanów ściganek. Produkcje otrzymały też wsparcie przedmiotów kosmetycznych - awatarów, tła i emotikonów na Steamie.

Pierwsza odsłona wspiera od teraz nowoczesne szerokie ekrany z rozdzielczością nawet do 21:9. FlatOut otrzymał także wsparcie nowych języków: czeskiego, rosyjskiego, węgierskiego oraz polskiego. Poprawiono też kilka tekstur i podniesiono jakość lecących w tle utworów muzycznych.

Największa jednak rewolucja dotknęła FlatOuta 2. Prócz powyższych elementów związanych ze Steam Deckiem, Warsztatem Steama, poszerzeniem gamy języków i obsługą nowych monitorów, ściganka otrzymała oficjalnie pełne wsparcie trybu sieciowego.

Do tej pory, by pograć we FlatOuta 2 z innymi realnymi graczami, trzeba było nieco się natrudzić z instalacją zewnętrznych patchów i modyfikacji. Teraz tryb wieloosobowy funkcjonuje za sprawą technologii OpenSpy.net, czyli funkcjonalnej alternatywie do modułu GameSpy cieszącego się popularnością kilkanaście lat temu.

Zmiany i nowości, które trafiły do kultowej wyścigowej serii, odbiły się szerokim echem wśród fanów ściganek. Jak wynika ze statystyk Steama, wszystkie trzy gry poszerzyły swoją bazę graczy kilkukrotnie. We FlatOuta 2 grało w niedzielny wieczór prawie 1000 osób, czyli sześć razy więcej niż jeszcze kilka dni temu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: FlatOut | Steam Deck
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy