Layers of Fear: Polacy pokazali kolejny trailer remake'a horroru

Krakowskie studio Bloober Team wyrasta na jednego z najlepszych producentów horrorów w Europie. Ich seria Layers of Fear czy The Medium zdobyła uznanie fanów gier grozy z całego świata. Polacy będą współpracowali także z KONAMI przy innej produkcji. Zanim to jednak nastąpi, na rynku ukaże się remake pierwszej części Layers of Fear. Teraz otrzymaliśmy kolejny filmowy zwiastun. Trzyma on niesamowicie w napięciu i zapowiada niepowtarzalną rozgrywkę.

Layers of Fear kamieniem milowym polskiego studia

Pierwsza część Layers of Fear miała swoją światową premierę w lutym 2016 roku. Był to pierwszy głośny tytuł z gatunku horrorów od krakowskiego studia Bloober Team. Produkcja bardzo szybko nabrała dużego rozgłosu w środowisku graczy. Layers of Fear było bardzo udaną grą, z zachwycającą warstwą graficzną czy gameplayem trzymającym w napięciu do samego końca. Akcja pierwszej części odbywała się w czasach 20-lecia międzywojennego w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Artysta, w którego się wcielamy, wraca do swojej pracowni a następnie doznaje halucynacji. Następstwa stanu tego są wręcz przerażające. Recenzenci i gracze wystawili bardzo dobre oceny naszemu rodzimemu dziełu. W dużej mierze to dzięki Layers of Fear polskie studio zyskało rozgłos na całym świecie i rozpoznawalność wśród fanów horrorów.

Pozytywne opinie sprawiły, że Bloober Team zdecydował się na kontynuację tej produkcji. Bloober Team nawiązało także dość zaawansowaną współpracę z japońskim studiem KONAMI i to Polacy będą autorami remake’u legendarnego Silent Hill 2. Niewątpliwie tym samym krakowianie zostali bardzo poważnie wyróżnieni na rynku twórców gier grozy, który jednak w ostatnim czasie rozrósł się niepodważalnie i każdego roku wiele nowych horrorów pojawia się w sklepach.

Zanim jednak to nastąpi, czeka nas kolejna część Layers of Fear. Na rynek nadchodzi remake pierwszej części, ale w nieco zmodyfikowanej wersji. Teraz pojawił się w sieci kolejny już znakomity filmowy trailer najnowszej produkcji krakowskiego studia. Trzeba przyznać, że po raz kolejny robi on wrażenie.

Najnowszy trailer Layers of Fear budzi grozę

Zwiastun został pokazany podczas eventu Future Games Show 2023. Tam Bloober Team postanowił pochwalić się prezentacją traileru, który ma filmowy charakter. Nie jest to pokaz rozgrywki, a bardziej twórcy starają się oprowadzić po miejscu akcji gry i wprowadzić w klimat produkcji. Tradycyjnie już gra będzie utrzymana w klimatach retro, co ewidentnie widać po wystroju wnętrza pomieszczenia, które widzimy na filmie.

Nie ma się jednak temu co dziwić, skoro jest to remake pierwszej części z lekko odświeżoną i dodaną zawartością fabularną. Znacznemu polepszeniu uległa natomiast grafika gry. Stoi ona zdecydowanie najwyższym poziomie. Dbałość o szczegóły graficzne, niebanalna fabuła oraz interesujące mechaniki, to od zawsze była duża zaleta gier od Bloober Team.

Podczas trzyminutowego pokazu widzimy, że główny bohater w upiornie wyglądającym domu napotyka na różne bardzo nienaturalne zdarzenia. Do tego oprawa dźwiękowa, jak muzyka czy też dźwięki pochodzące z tła podbijają jeszcze mocniej wrażenie mroku. Twórcy zapowiadają, że w odświeżonej wersji gry pojawią nowe rozwiązania. Pomóc ma w tym silnik graficzny Unreal Engine 5, który ma dostarczać jeszcze lepszych wrażeń wizualnych. Oficjalna premiera gry nastąpi już wkrótce, bo 15 grudnia.

W podstawowej wersji jej cena wyniesie 30 dolarów (ok. 124 zł), a w edycji Deluxe już 35 dolarów (ok. 145 zł). Gra będzie dostępna na komputery osobiste oraz na konsole nowej generacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Layers of Fear

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy