​Kyle Rittenhouse stworzył własną grę wideo. Cel? Walka z fake newsami

Kyle Rittenhouse, czyli bohater głośnej strzelaniny w Kenoshy z 2020 roku stworzył swoją własną grę wideo zatytułowaną "Kyle Rittenhouse’s Turkey Shoot". Jak wskazuje sama nazwa, w produkcji tej gracze będą strzelać do indyków.

Nie będą to jednak zwykłe indyki. Zwierzęta będą oznaczone napisami "Fake news". Autor gry chce w ten sposób podjąć cybernetyczną walkę z rozsiewaniem nieprawdziwych informacji w sieci.

Wystartowała właśnie oficjalna przedsprzedaż tej gry. Zamówienia można składać na stronie Rittenhouse’a. Koszt to 9,99 dolarów za każdy egzemplarz. Cały dochód ze sprzedaży posłuży do pozwów sądowych przeciwko znanym serwisom informacyjnym, które produkują i podają fałszywe informacje.

Pomysłodawca i jednocześnie projektant gry, czyli Kyle Rittenhouse sam czuje się pokrzywdzony przez mainstreamowe media. 

Kyle Rittenhouse rzuca rękawice serwisom rozsiewającym nieprawdziwe informacje

Reklama

Przypomnijmy, że z udziałem Rittenhouse odbył się jeden z najgłośniejszych procesów sądowych ostatnich lat. 17-letni wówczas Amerykanin zastrzelił w ramach samoobrony dwie osoby podczas trwających zamieszek w mieście Kenosha w Stanach Zjednoczonych. Opinia publiczna była w tym temacie podzielona.

Chociaż prokurator starał się za wszelką cenę doszukać korelacji pomiędzy zainteresowaniami nastolatka (gry wideo typu strzelanki), z tym, co stało się potem na ulicach z jego rąk, finalnie ława przysięgłych uniewinniła Kyle’a Rittenhouse. Oczyszczony ze wszystkich zarzutów młody Amerykanin pragnie teraz wymierzyć sprawiedliwość wszystkim tym, którzy jak twierdzi, próbowali zniszczyć mu życie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kyle Rittenhouse

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy