Reklama

​Kultowy Pac-Man otrzyma remake

Producenci z Namco ogłosili, że remake kultowej gry "Pac-Man World" zadebiutuje już 26 sierpnia na PC i konsole. Odświeżone dzieło nosi nazwę: "Pac-Man World Re-Pac".

Pac-Man powróci w odświeżonej formie już w sierpniu 2022 roku

Trzeba przyznać, że to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów retro produkcji. Pac-Man już bardzo dawno temu przeszedł do kanonu klasycznych gier, które kojarzy praktycznie każdy, nawet ten, który na co dzień nie obcuje i nie lubuje się w tego typu rozrywce.

Pac-Man World pojawił się na rynku w 1999 roku na konsoli PlayStation. Pięć lat później platformówka zadebiutowała na Game Boy Advance. W tytule gracz musi ukończyć sześć zaprojektowanych światów, a każdy z nich wzbogacony jest o zróżnicowane pod względem poziomu etapy. Fabularnie dzieło opiera się na uratowaniu przyjaciół tytułowego Pac-Mana, którzy porwani i uwięzieni zostali na Wyspie Duchów. Gra osiągnęła dosyć duży komercyjny sukces i w samej Ameryce Północnej sprzedała się w liczbie ponad 1,25 mln sztuk.

Reklama

Deweloperzy z Namco postanowili poczynić spory ukłon w kierunku entuzjastów i miłośników klasycznych retro ogier. Pac-Man World w zremasterowanej wersji wydany zostanie już 26 sierpnia bieżącego roku, a gra zagości na platformach: Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz na PC (za pośrednictwem platformy Steam).

Odświeżona wersja gry ma posiadać płynniejszą, bardziej intuicyjną rozgrywkę z dużo lepszą grafiką i szerszą perspektywą na otaczający świat. Gra będzie bogatsza również z kilka nowych ciekawych funkcji, które powinny zadowolić zarówno młodszych, jak i tych trochę starszych graczy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy