Reklama

Koszmar Artema - animowany prolog do Metro Exodus

Od klaustrofobicznych tuneli moskiewskiego metra, przez skute mrozem miasto, aż po radioaktywną pustynię - cinematik Platige Image do gry "Metro Exodus" zabiera widzów w niezwykłą podróż przez postnuklearną Rosję.

To nie tylko przekrój czekających na gracza atrakcji, ale również spójna opowieść wprowadzająca do bogatego uniwersum sci-fantasy. Metro Exodus to trzecia gra z serii bazującej na bestsellerowych powieściach Dmitrija Głuchowskiego.

Książki, już okrzyknięte klasykami gatunku, łączą fantastykę naukową z elementami magii i wschodniego folkloru. Połączenie to stanowi również o wyjątkowości trailera zrealizowanego przez Platige Image dla wydawcy gry Deep Silver.

Zwiastun powstał na podstawie oryginalnego scenariusza, co pozwoliło Platige Image pokazać skrajnie odmienne lokacje, a zarazem zachować ciągłość wydarzeń. Bohater pod wpływem tajemniczego chłopca doświadcza niepokojących wizji, które w efektowny sposób przenoszą go w czasie i przestrzeni.

Reklama

Platige Image w krótkim filmie przedstawił dotkniętą nuklearną zimą Moskwę i jej zdewastowane metro, spowitą mgłą Wołgę, budzącą się do życia tajgę, a nawet pustynię. Środowisko zostało wykreowane z zachowaniem najwyższego stopnia realizmu, co nie przeszkodziło w zbudowaniu mistycznego klimatu. Efekt ten osiągnięto dzięki subtelnym detalom, takim jak oświetlenie czy podkreślające niepokój ujęcia kamery. Przy projektach na tak dużą skalę, wsparcie ze strony 4A Games jest równie bezcenne jak udział wybitnych artystów. Jednym z nich jest Alexey Omelchuk, kompozytor, który stworzył muzykę do gry Metro Exodus.

Premiera "Metro Exodus" została zaplanowana na 15 lutego 2019 r. Gra trafi na platformy Xbox One, PlayStation 4 i PC.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama