​Konsole Xbox Series X/S mogą uruchamiać się jeszcze szybciej

Już niebawem konsole nowej generacji z serii Xbox Series X/S mogą uruchamiać się jeszcze szybciej, a to za sprawą nowej funkcjonalności, nad którą pracują właśnie inżynierowie.

Szybsze uruchamianie Xbox Series X/S już wkrótce

Funkcja testowana jest aktualnie przez użytkowników aplikacji Xbox Insider, a samą jej obecność potwierdziła Eden Marie, kierowniczka ds. inżynierii w Xbox, w jednym ze wpisów na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Szybko okazało się, że programiści pracowali nad przyspieszeniem uruchamiania konsoli w trybie tzw. zimnego startu, czyli od jej całkowitego wyłączenia po pełne uruchomienie gotowe do pracy na urządzeniu.

To z kolei potwierdzone zostało przez dyrektora ds. marketingu w Xbox, Josha Munsee. Stwierdził on, że pieczołowicie wraz ze swoim zespołem pracował nad stworzeniem krótszej animacji rozruchu, która ma trwać 4 sekundy. Oryginalna animacja trwa z kolei 9 sekund, więc zmiana na tej płaszczyźnie zauważalna i odczuwalna jest od razu.

Reklama

Jeśli już trwające testy w ramach Xbox Insider okażą się pomyślne, to nowa funkcja zagości oficjalnie dla wszystkich posiadaczy nowych konsol Xbox Series X/S. Pierwsze przecieki wskazują, że aktualizacja włączająca tę funkcjonalność może zagościć już w sierpniu bieżącego roku.

W ostatnim czasie Xbox urozmaica swoje działanie o kolejne funkcje. Kilka dni temu deweloperzy aplikacji Discord poinformowali, że już niebawem ich program będzie kompatybilny z konsolami od Microsoftu w zakresie obecności czasu głosowego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Series X | xbox series s
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy