​Konsole Xbox nie będą drożeć - mamy oficjalne oświadczenie

Powszechna drożyna i globalna inflacja odciska swoje piętno w wielu życiowych obszarach. Oczywiście zjawiska te nie omijają również branży gier wideo. Pomimo tego, konsole Xbox nie będą drożeć - tak przynajmniej twierdzi Phil Spencer.

Głośnym echem w całym konsolowym środowisku odbiła się informacja o tym, że Sony zamierza podnosić ceny swoich konsol PlayStation. Japończycy poinformowali, że jest to zabieg nieunikniony i ściśle związany z globalną inflacją, kryzysem finansowym na rynku i braku dostępności podzespołów.

W podobnym czasie głos zabrał prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa. W wywiadzie z Nikkei Asia zaznaczył, że nie zamierza podnosić ceny przenośnej konsoli Switch, pomimo rosnących kosztów produkcji i logistyki. Dodał również, że nie chce dopuścić do wyceniania ludzi, a słowa te były poniekąd odpowiedzią na wzrost ceny Meta Quest 2 od właścicieli Facebooka i Instagrama.

Reklama

Ceny konsol Xbox bez zmian - tak brzmi deklaracja Phila Spencera

W podobnym tonie co Furukawa wypowiedział się teraz szef Xboksa, Phil Spencer. W rozmowie z CNBC persona odpowiedzialna za gamingowe usługi w Microsofcie stwierdziła, że nie planuje na ten moment podnosić cen konsol Xbox.

Spencer zaznaczył jednak wyraźnie, że podwyżek cen nie można kategorycznie wykluczyć w przyszłości. O ile na ten moment nie byłoby to zgodne z polityką Xboksa, to kiedyś strategia cenowa w tym zakresie może się zmienić. Na ten moment, wszyscy skłaniający się do zakupu nowej konsoli od Microsoftu mogą odetchnąć z głęboką ulgą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy