Reklama

Konsole nowej generacji mają problemy z płynnym działaniem

​Pierwsi posiadacze konsol nowej generacji - znani także jako beta testerzy - donoszą o licznych problemach ze stabilnym działaniem systemów operacyjnych urządzeń. Te mają skłonność do nagłego zawieszania się i wyłączania. Trudno jak na razie określić przyczyny, bo okoliczności są różne.

Pierwszy tydzień PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S w domach użytkowników musiał przełożyć się na pewne bolączki. Mamy bowiem do czynienia z całkiem nowym i zaawansowanym urządzeniem, które - co więcej - powstawało w warunkach globalnej pandemii, przynajmniej przed samym debiutem.

"Doświadczyłem dwóch awarii, gdzie konsola wyświetla po prostu czarny ekran, a potem szybko się wyłącza" - napisał jeden z użytkownik serwisu społecznościowego Reddit. Później pechowy gracz dokładnie opisuje, że miał spore problemy z ponownym przywróceniem PlayStation 5 do działania.

Reklama

"Grałem jakiś czwarty chyba mecz w trybie sieciowym Call of Duty, gdy Xbox Series X zawiesił się, dźwięk zaczął przerywać, a następnie konsola się wyłączyła" - dodaje kto inny, pisząc o przypadku na sprzęcie Microsoftu. "Włączył się z powrotem, ale nie miałem już odwagi grać w Call of Duty".

"Grałem na PS5 przez jakieś 7-8 godzin, gdy zdarzyła się pierwsza awaria. Pojawił się ekran z komunikatem proszącym o naprawienie zewnętrznego dysku, a następnie czarny ekran, zmuszający do resetu" - to już czytamy na Twitterze. Problemem na PS5 wydają się być właśnie dyski HDD.

Na Xbox Series X/S głównym winowajcą wydaje się być funkcja Quick Resume, która "działa w połowie przypadków. Nie można jakoś sprawdzić, które aktualnie otwarte produkcje wspierają Quick Resume? Próbowałem kilka razy i całkiem zawiesiłem konsolę" - czytamy na forum ResetERA.

Jest więc ciekawie, a największym problemem wydaje się być to, że nie można wskazać jakichś naczelnych przyczyn zawieszania się konsol - choć są pewne wskazówki. To sugeruje, że przeróżnych błędów jest więcej i przed Sony oraz Microsoftem jeszcze dużo pracy oraz łatek do opublikowania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje