Reklama

Koniec z Uncharted

Czwarta odsłona będzie ostatnią grą z serii.

Choć studio Naughty Dog zasłynęło z tworzenia przygód Crasha Bandictoota, to jednak obecnie jest na ustach graczy dzięki popularnej serii Uncharted zapoczątkowanej na konsoli PlayStation 3. W przyszłym roku do sklepów trafi czwarta część cyklu, będąca jednocześnie finałowym epizodem.

Twórcy gry nie ukrywają, że chcieliby spróbować sił z czymś nowym, ponieważ czują już zmęczenie materiałem. Przynajmniej tak wynika za słów Roberta Cogburna: "Zmagasz się z koniecznością ponownego odpowiedzenia na te same pytania. [...] 'Co zrobimy żeby poprawić doświadczenia związane z walkami? Jakie ciekawe zagadki możemy wprowadzić do gry?' Nie jest powiedziane, że pytania nie będą takie same w kolejnych grach, jednakże jako studio czujemy się zmęczeni udzielaniem tych samych odpowiedzi związanych z tym samym uniwersum. Skupienie się na nowych ideach będzie dla nas zabawą, podobnie jak wystartowanie z czymś świeżym w nowej serii.

Reklama

Gracze liczą również na kontynuację The Last of Us, choć deweloper w tym przypadku wysyła mediom sprzeczne sygnały. Wypowiedź Cogburna daje jednak nadzieję, że twórcy Uncharted spróbują sił z nowym IP.

Uncharted 4: Kres Złodzieja zadebiutuje 18 marca 2016 roku. Produkcja dostępna będzie wyłącznie na konsoli PlayStation 4.

Autor: Łukasz Morawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje