Konferencja Sony na Tokyo Game Show: 5 milionów PS4 do końca roku i inne

Konferencja Sony na Tokyo Game Show przyniosła kilka drobnych informacji o PlayStation 4 i nowościach w PlayStation Network.

Postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu. Czego się więc dowiedzieliśmy od Japończyków? Po pierwsze - Sony przewiduje, że do końca tego roku sprzeda w Europie i Stanach Zjednoczonych 5 milionów egzemplarzy PlayStation 4.

To optymistyczny wynik, ale biorąc pod uwagę popularność konsoli w przedsprzedaży - możliwy do osiągnięcia. Prognozy koncernu pokazują też, że firma jest w stanie wyprodukować tyle sztuk urządzenia. Po drugie - wbrew niedawnym plotkom, PlayStation 4 umożliwi przechwytywanie obrazu i dźwięku za pomocą zewnętrznych aplikacji poprzez wyjście HDMI.

Więcej szczegółów poznamy wkrótce. Po trzecie - w PlayStation Network pojawi się opcja zamienienia pseudonimu na prawdziwe imię i nazwisko. Przedstawiciele Sony przyznają przy tym, że możliwość ta skierowana jest do "każuali", którzy w sieci wolą grać z Janem Kowalskim niż - przykładowo - z PS4Fanboyem. Oczywiście tradycjonaliści będą mogli korzystać tylko z nicku.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy