Komu złote PlayStation 5 za 500 tysięcy dolarów?

​Jeśli od dłuższego czasu nie możecie kupić dla siebie egzemplarza nowej konsoli Sony, to może odłożyliście już tak dużo pieniędzy, że skusicie się na nieco bardziej ekskluzywne wydanie?

A mówiąc już całkiem serio, to większość z nas nie jest Jeffem Bezosem, Elonem Muskiem, Billem Gatesem czy innym krezusem z czołówki listy najbogatszych ludzi na świecie, więc wydatek 500 tysięcy dolarów na konsolę nie wchodzi w grę, ale pomarzyć i pooglądać zawsze można.

A tym razem jest co, bo po ubiegłorocznych smartfonach wysadzanych kamieniami szlachetnymi przyszła pora na ekskluzywne pozłacane PlayStation 5 o wszystko mówiącej nazwie Golden Rock.

Firma Caviar zdecydowała się stworzyć dziewięć takich egzemplarzy, których cena startowa wynosi blisko pół miliona dolarów. Mało kto zdecyduje się tyle zapłacić? No to jesteście w błędzie, bo firma poinformowała już, że dostała 1342 propozycje, więc wiele osób będzie mocno rozczarowanych. Wśród zainteresowanych są gwiazdy sportu, jak koszykarz Los Angeles Lakers, LeBron James czy międzynarodowej sławy biznesmeni.

Reklama

Bo choć zakup ten sam w sobie wydaje się zupełnie irracjonalny, to należy pamiętać, że konsola pokryta jest 4,5 kg 18-karatowego złota, które samo w sobie ma ogromną wartość. Biorąc pod uwagę dzisiejszy kurs złota, który wynosi ponad 212 tysięcy złotych za kilogram, to w złocie jest tu blisko milion złotych (ponad 954 tysiące).

Niezależnie od tego, kto zakupi konsolę, będzie trzeba na nią trochę poczekać, bo Caviar potrzebuje ok. 4 miesięcy, by dostarczyć gotowy produkt - obecnie jest na etapie przygotowywania wspólnie ze specjalistami od biżuterii wersji próbnej.

Jakby tego było mało, w zestawie znajdą się również kontrolery pokryte prawdziwą krokodylą skórą farbowaną na czarno - na dołączonych zdjęciach widać takie z większą ilością złota, więc być może design nie został jeszcze sfinalizowany.

Co więcej, Caviar przygotował też coś bardziej przystępnego cenowo, ale wciąż drogiego, czyli PlayStation 5 w wersji Carbon oraz Black - pierwsza kosztuje 5830 USD, a druga to wspomniana już skóra aligatora, a koszt rośnie do 8140 USD. W tym przypadku egzemplarzy będzie więcej, bo 99, ale należy zaznaczyć, że wszystkie 3 zapowiedziane wersje bazują na modelu PS5 Digital Edition, więc są pozbawione napędu.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Przekaż 1% na Fundację Polsat rozliczając PIT TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama