Reklama

Kolejne części Final Fantasy trafią też na komputery?

Po latach posuchy fani Final Fantasy grający na PC mogą mieć powody do umiarkowanego zadowolenia - Square Enix niedawno odświeżył siódmą i ósmą część cyklu udostępniając je na Steamie, a także wydając Final Fantasy XIV.

To jednak dopiero początek - przynajmniej jeśli wierzyć słowom Yoshinoriego Kitase. Producent serii Final Fantasy w rozmowie z serwisem Eurogamer stwierdził, że wraz ze swoją ekipą widzi w komputerach potencjał i nie wykluczył, że w przyszłości na PC może pojawić się jeszcze więcej gier spod znaku Final Fantasy. Ba - ponoć blisko było do wydania na "blaszakach" "trzynastki" i jej dwóch kontynuacji.

"Nie można zapomnieć, że kiedy pracowaliśmy nad serią Final Fantasy XIII, w początkowych fazach wszystkie jej trzy części powstawały na PC. Później musieliśmy je przenieść na konsole. Jeśli chodzi o technologię, stworzenie wersji komputerowej zawsze było możliwe, ale nie zdecydowaliśmy się na to z dwóch powodów: przyjrzeliśmy się sytuacji na rynku i nie sądziliśmy, że edycja PC byłaby dobrym pomysłem, poza tym musielibyśmy rozwiązać wiele złożonych problemów, w tym związanych z bezpieczeństwem (zapewne chodzi o piractwo - red.)" - mówi Kitase.

Reklama

"W komputerach widzimy jednak potencjał, a jest wiele regionów i krajów, gdzie PC ma bardzo silną pozycję. Biorąc więc pod uwagę nasze nadzieje na dostarczenie naszych gier do wszystkich państw na świecie i dotarcia do jak największej liczby graczy, to tak - na pewno bylibyśmy zainteresowani podążeniem tą ścieżką (czyli skupienie się też na PC) w przyszłości - dodaje Kitase.

Czy to oznacza, ze Final Fantasy XV ukaże się nie tylko na XBO i PS4, ale także na komputerach? Tego na razie nie potwierdzono, ale słowa Kitase napawają nas optymizmem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje