Kobiety i branża gier wideo to bardzo często burzliwa miłość?

W przestrzeni publicznej od dawna utarło się przekonanie, że gry wideo dedykowane są w znacznej mierze płci męskiej. Od jakiegoś czasu trend ten zaczyna się nieco zmieniać i powoli mamy do czynienia z równowagą. Czy kobiety nadal muszą mierzyć się z licznymi problemami podczas zatapiania się w elektronicznej rozrywce w postaci gier wideo?

Na Reddicie zapoczątkowana została bardzo ciekawa dyskusja dotycząca tematyki kobiet w branży gier. Padło pytanie: "Czy wiele kobiet nadal ukrywa swoją płeć podczas grania?". Wątek został łącznie skomentowany ponad 1500 razy i przyciągnął naprawdę wielu rozmówców.

Swoje przemyślenia i wnioski wyraziła całkiem spora rzesza graczek. Jeszcze niedawno podkreślano, że kobiety podczas rozgrywki online mierzą się z nadmiernym seksizmem i dyskryminacją płciową. Odczuwalne jest to w największej mierze w rywalizacyjnych grach, takich jak: CS:GO, Valorant czy League of Legends.

Reklama

Nieco odmienne podejście ukazała inna graczka, twierdząc, że nie zamierza ukrywać swojej płci. Jeśli natomiast spotyka kogoś, kto zachowuje się niestosownie ze względu na płeć, to po prostu go blokuje, zgłasza do administracji i stara się nie tracić czasu na takowe jednostki.

Jeszcze inne osoby podkreśliły, że ze względu na przykre doświadczenia lub obawy o dyskryminację, nie korzystają z czatu głosowego, na którym nierzadko dochodzi do wspomnianych wcześniej incydentów.

Sądząc po komentarzach i całej dyskusji, problem kobiet w branży gier wideo nadal jest obecny. Na szczęście na rynku prężnie działa kilka znanych organizacji, których celem jest zwiększanie świadomości społecznej ogółu społeczeństwa w kontekście kobiet w branży gier wideo. Jedną z takich organizacji jest brytyjskie Women in Games, które na swoim koncie ma już szereg wszczętych akcji i kampanii. Być może działalność taka zbierze w niedalekiej przyszłości dobre owoce.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy