"Kevin sam w domu" tym razem jako horror

​Święta już są za pasem, więc temat filmu "Kevin sam w domu" wraca jak bumerang od wielu lat. Jedna z najbardziej znanych komedii świątecznych od wielu lat bawi miliony widzów na całym świecie. Jeden z YouTuberów postanowił zmiksować sceny z tej produkcji z jednym z najbardziej znanych horrorów.

Przygody Kevina przeszły do tradycji

"Kevin sam w domu" to jedna z najbardziej znanych świątecznych produkcji filmowych w historii kina. Historia 8-letniego Kevina McCallistera, który w wyniku wielu niefortunnych zbiegów okoliczności zostaje sam w domu, a cała jego rodzina wyjechała na Boże Narodzenie do Paryża podbiła serca widzów na całym świecie. Film ten miał kinową premierę w listopadzie 1990 roku i od tego czasu jest wręcz wpisany w tradycję spędzania Świąt Bożego Narodzenia w wielu domach całego świata.

Film, oprócz ciekawej, familijnej fabuły, może poszczycić się całkiem znaną obsadą. Największym nazwiskiem jest Joe Pesci, który wcielił się w jednego z dwóch złodziei. Pesci to legenda kina gangsterskiego, występował wcześniej w tak kultowych produkcjach, jak "Dawno temu w Ameryce" czy "Chłopcy z ferajny".

Reklama

Z emisją filmu w naszym kraju kojarzona jest głównie Telewizja Polsat. Stacja emituje amerykańską produkcję od 2000 roku. Polacy bardzo mocno zakochali się w historii o dziecku pozostawionym na Boże Narodzenie w domu.

W 2010 roku doszło do kontrowersyjnej decyzji ze strony władz Polsatu. Wówczas zdecydowano się na rezygnację z emisji podczas świąt. Wywołało to wielkie poruszenie w sieci, stosowano nawet petycje do władz Polsatu o uwzględnienie "Kevina". Telewizja wsłuchała się w głosy widzów i zdecydowała się na emisję filmu 24 grudnia o godzinie 20:00.

Film "Kevin sam w domu" jest coraz częściej obiektem żartów czy memów internetowych. Jeden z youtuberów, który zajmuje się łączeniem gier wideo z bardzo popularnymi produkcjami filmowymi postanowił połączyć opisywany przez nas film ze znanym horrorem - "Resident Evil: Village". Jak to wyszło? Czy to nietypowe połączenie przyniosło dobre skutki?

Kevin tym razem w słynnym horrorze

Nagranie trwa nieco ponad minutę, ale jest naprawdę pełne akcji. Ośmioletni bohater przybywa do zamku, gdzie spotyka między innymi Lady Alcinę Dimitrescu. Kobieta powoduje wielki strach w oczach młodego chłopca. Są to połączone sceny z gry z fragmentami "Kevina sam w domu", gdy konfrontuje się on z dwoma włamywaczami.

Połączenie horroru z filmem familijnym jest wyjątkowo dobrze zmontowane. Kevin wielokrotnie krzyczy i boi się, co uwiarygadnia to dość nietypowe połączenie dwóch odmiennych od siebie światów. Youtuber znany w sieci pod pseudonimem "eli_handle_b․wav" zrobił kawał dobrej roboty.

Trzeba przyznać, że stał się on hitem w sieci. Do tej pory został wyświetlony 1,3 miliona razy w serwisie YouTube. Pod tym względem był to jeden z najbardziej udanych projektów tego twórcy. Teraz, gdy "Kevin sam w domu" znów będzie na ustach wielu ludzi na całym świecie, produkcja ta powinna zdobyć jeszcze więcej fanów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kevin sam w domu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy