Joker: Niesamowite spotkanie przeciwników Batmana

​Joker to jedna z najbardziej ikonicznych postaci uniwersum DC Comics. Antagonista Batmana znany fanom już od ponad 80-ciu lat nie przestaje zachwycać, a czasami nawet i przerażać. Studio TeaserPlay postanowiło stworzyć nietypowy projekt z udziałem... pięciu Jokerów.

Joker wielką ikoną DC Comics

Debiut Jokera przypadł już na 1940 rok. Postać ta pierwszy raz dała się poznać szerokiej publiczności za sprawą komiksu Batman vol. 1 #1. Wówczas po raz pierwszy fani przygód superbohaterów mogli zderzyć się z potyczkami pomiędzy Batmanem, a wspomnianym przez nas antagonistą. Postać kryminalisty od razu wzbudziła zainteresowanie szerokiej widowni.

Już w latach 60-tych powstał pierwszy serial telewizyjny z Jokerem w jednej z ról. Jej odtwórcą w "Batman zbawia świat" był Cezar Romero. W 1989 roku w kinach pokazywany był film "Batman". Wyreżyserował go słynny Tim Burton, a rolę Jokera odegrał nie kto inny, niż Jack Nickolson - wielka legenda światowego kina.

Reklama

Później "Jokerami" byli tak znani aktorzy, jak Heath Ledger (zmarły jeszcze przed premierą "Mrocznego Rycerza"), Jared Leto czy znakomity Joaquin Phoenix. Postać słynnego klauna wystąpiła także w wielu pozycjach na rynku gier wideo. Począwszy od 1989 roku aż do 2018 zostało wydanych mnóstwo tytułów, gdzie mogliśmy zobaczyć Jokera.

Teraz studio TeaserPlay postanowiło stworzyć nietypowy zwiastun gry wideo opartej na silniku Unreal Engine 5 od Epic Games. Spotkały się na nim różne adaptacje Jokera.

Pięciu Jokerów na jednym filmie

W jednym z barów (prawdopodobnie mieszczącym się w Arkham City) doszło do wielkiego spotkania. Wzięły w nim udział pięć postaci Jokerów. Siedzą one przy jednym stoliku, a każda z nich wygląda nieco inaczej. W tym uniwersum grają oni w gry hazardowe na żetony, popijają alkohol i palą papierosy.

Każdy z nich wygląda bardzo przerażająco, ale trzeba przyznać, że ich wizerunki zostały doskonale odwzorowane. Twarze tych klaunów są doskonale dopracowane, co jest zasługą wyłącznie studia TeaserPlay. Trailer wygląda momentami bardzo przerażająco. Gdyby była to pełnoprawna gra wideo, na pewno wzbudziłaby strach u wielu graczy. Filmik przypadł do gustu wielu internautom, którzy piszą w sieci, że chcieliby, żeby tego typu gra wyszła jako odrębny tytuł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: joker | Batman
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama