Jesteś fanem gry Minecraft? Mamy bardzo złe wieści

Producenci gry Minecraft Dungeons poinformowali, że tytuł przyciągnął łącznie ponad 25 milionów unikalnych graczy przez cały okres istnienia. Niestety twórcy z Mojang przekazali również, że kończą wsparcie dla tej gry, co oznacza, że odsłona nie otrzyma kolejnych aktualizacji.

Minecraft Dungeons hitem?

Minecraft Dungeons został zapowiedziany dokładnie pięć lat temu. Gra na sklepowe półki trafiła natomiast w 2020 roku, oferując dosyć nietypową, jak na tę serię rozgrywkę. Otóż twórcy zabrali nas do otwartego świata z lochami w roli głównej. W otwartym proceduralnie generowanym świecie mierzyliśmy się z rozmaitymi potworami.

Dungeons to dodatkowa odsłona z cyklu Minecrafta, powstała - co podkreślają deweloperzy - jako projekt z pasji, inspirowany miłością do klasycznych gier z gatunku dungeon crawler tworzony z myślą o zaoferowaniu odmiennej rozgrywki i nowego doświadczenia względem innych gier.

Reklama

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Minecraft Dungeons zanotował istotny kamień milowy i przekroczył łączną liczbę grających na poziomie 25 milionów unikalnych użytkowników. Zważając na fakt, że gra ma zaledwie 3,5 roku, możemy mówić o naprawdę dużym sukcesie twórców.

Niestety wersja sygnowana numerem 1.17 była ostatnią aktualizacją, jaka przywędrowała do gry. Mojang oficjalnie poinformowało, że kończy wsparcie tej produkcji. W praktyce więc do produkcji nie trafi już nowa zawartość.

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło

W tym samym oświadczeniu twórcy Minecrafta przekazali jeszcze jedną, tym razem znacznie pozytywniejszą rzecz. "Nasz zespół zajął się teraz nowymi projektami, które w dalszym ciągu eksplorują doświadczenia w uniwersum Minecrafta. Zamierzamy nadal wprowadzać nowe doświadczenia do tego świata i dawać naszemu zespołowi swobodę dalszego odkrywania typów gier, które są ich pasją - tak jak to miało miejsce w przypadku Dungeons!" - czytamy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft Dungeons | Mojang
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy