Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

#jestemgraczem: Oficjalne ogłoszenie wyników badania

Jak przedstawia się rzeczywistość typowego gracza w Polsce? Do tej pory trudno było to jednoznacznie określić. Jednak niemożliwe rzeczy nie istnieją.

Wyzwania podjął się instytut badawczy IPSOS, organizując na zlecenie producenta kart graficznych - firmy SAPPHIRE Technology, zakrojoną na szeroką skalę inicjatywę "Jestem Graczem", której celem jest ukazanie kompletnego obrazu polskiego gracza i zmiana utartych przekonań.

Reklama

Organizatorom udało się zachęcić do wzięcia udziału w projekcie niemal 80 tysięcy osób. To bardzo duża grupa ludzi - wypełnione przez nich ankiety powinny w rezultacie dać realny obraz polskiego gracza.

Twórcy przeanalizowali już wszystkie zebrane dane. Z ujawnionych do tej pory informacji wynika m.in., że polscy gracze aktywniej uczestniczą w kulturze niż ogół społeczeństwa. Aż 72% z nich przeczytało w ubiegłym roku książkę dla przyjemności.

To jednak tylko jeden z wielu aspektów, jakie poruszono podczas trwania akcji #jestemgraczem. W rzeczywistości badanie przyniesie jeszcze więcej ciekawych wniosków, które zostaną ogłoszone już dzisiaj o godzinie 17:00. Podczas trwania mamy uzyskać odpowiedzi na takiej pytania, jak m.in.:

  • jaką rolę w życiu graczy pełnią gry?
  • czy i w jaki sposób gry wpływają na relacje ze znajomymi, edukację, zdrowie fizyczne oraz karierę?
  • Czy granie uczy nowych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystuje się w życiu?

W oczekiwaniu na rezultaty możecie wyrazić swoją opinie, pisząc komentarz pod tym materiałem. Z kolei o wyznaczonej porze zachęcamy do obejrzenia transmisji na żywo, którą znajdziecie poniżej.

Watch live video from JestemGraczemCom on www.twitch.tv
Dowiedz się więcej na temat: jestemgraczem

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje