Jesienią w Japonii zostanie otwarte Muzeum Nintendo

Pierwsze wzmianki o otwarciu miejsca, które być może pokochają amatorzy gier, pojawiły się w 2021 roku. Muzeum Nintendo mieszczące się w japońskim mieście Uji w prefekturze Kioto miało zostać otwarte już w marcu, ale z powodu pewnych opóźnień zgromadzone w nim eksponaty będzie można podziwiać dopiero jesienią.

Muzeum będzie się mieścić w starej fabryce, którą firma wykorzystywała do produkcji kart kolekcjonerskich i kart do gry. Fabryce, która służyła także za centrum obsługi klienta oraz do naprawy produktów marki.

Na razie niewiele wiadomo o tym, jakie eksponaty zostaną zaprezentowane w salach wystawienniczych. Ale biorąc pod uwagę fakt, że Nintendo chce poprzez to miejsce przybliżyć fanom gier swoją historię, można spodziewać się wielu ciekawych pamiątek. Pierwsze konsole, prototypy, historia bohaterów gier - takich pamiątek w przestrzeni wystawienniczej nie powinno zabraknąć. Jest w czym wybierać, wszak Nintendo istnieje od 135 lat. Japońska marka kojarzy się m.in. z przenośnymi konsolami Game Boy czy z grami "Mario" i "Pokémon".

Reklama
PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy