Jeden z ojców Battlefielda zakłada własne studio. Powstanie nowa strzelanka

Lars Gustavsson, weteran branży gier i jedna z najważniejszych person związanych z kultową serią Battlefield, otwiera własne studio. TTK Games (Time to Kill Games) to zespół składający się z byłych pracowników szwedzkiego EA DICE. Deweloperzy mają pracować nad ”strzelanką sieciową nowej generacji”.

TTK Games z doborowym zespołem deweloperów

Gustavsson to postać w swoim fachu wybitna. Twórca  ponad 20 lat spędził w EA DICE, gdzie praktycznie od samego początku nadawał kształt kultowej już serii wojennych strzelaninz cyklu Battlefield. Jego zasługi są na tyle rozległe i imponujące, że wśród swoich kolegów Szwed otrzymał pseudonim "Mr Battlefield".

Aktualnie Gustavsson piastuje stanowisko dyrektora generalnego oraz kreatywnego w TTK Games (Time To Kill Games). Studio budowane jest na fundamencie bardzo doświadczonych deweloperów, z czego każdy jakąś część kariery zawodowej spędził we wspomnianym wcześniej EA DICE.

Reklama

Prócz Gustavssona w TTK Games znajdziemy też Vidara Nygrena (25 lat w EA DICE; pracował nad rozwojem silnika Frostbite), Daniela Berlina (blisko 10 lat w EA DICE; pełnił funkcję dyrektora projektów) czy Petera Hoylesa, który w rzeczonej firmie spędził ponad dekadę jako dyrektor artystyczny.

Nowy, lepszy Battlefield?

Studio TTK Games poszukuje teraz pracowników, którzy wniosą swój wkład i pomogą w rozwoju nowej strzelanki. Z oświadczenia wiemy, że producenci będą chcieli stworzyć shooter sieciowy nowej generacji. Niestety o samym projekcie nie wiadomo jak na razie nic więcej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Battlefield
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy