Jak zmieni się Metal Gear Solid 3 po remake'u?

Seria Metal Gear Solid do dzisiaj uważana jest za jedno z najważniejszych dzieł w historii przemysłu gier wideo. Trzecia jej część - Snake Eater pojawiła się na rynku niemal 20 lat temu i oczarowała zarówno graczy, jak i recenzentów. Produkcja zachwyciła niebanalną fabułą oraz różnymi rozwiązaniami. Oficjalnie zapowiedziano, że wyjdzie remake MGS 3. Teraz w sieci pojawiło się porównanie nowej wersji z oryginałem.

Metal Gear Solid był rewolucją w grach

Metal Gear Solid 3 wydany w 2004 roku z podtytułem "Snake Eater" został niezwykle entuzjastycznie przyjęty przez graczy i krytyków. Znaczna większość recenzji oceniała tę grę na notę 9/10. Metal Gear Solid 3 był jedną z przełomowych gier w świecie gamingu. Światem gry były tereny Związku Radzieckiego, z którego należało uratować jednego z naukowców - Nikolaia Stepanovicha Sokolova. Misja ta powierzona została jednemu z agentów służb specjalnych Stanów Zjednoczonych. Fabuła i nawiązanie do historii było jednym z czynników, które urzekły fanów gry na całym świecie.

Reklama

Głównym twórcą tej legendarnej dzisiaj już produkcji był japoński wirtuoz wśród projektantów gier wideo - słynny Hideo Kojima, który wówczas był jednym z włodarzy w Konami. Zajmował się on reżyserią, scenariuszem fabuły oraz całym zaprojektowaniem produkcji. Kojima serią Metal Gear Solid (wcześniej Metal Gear) wszedł na stałe do panteonu najwybitniejszych twórców gier wideo na świecie. Japoński artysta do dzisiaj jest wielce szanowany w środowisku.

Od wydania trzeciej części MGS minęło już jednak 19 lat i przez ten okres bardzo mocno gra się zestarzała. Nie jest to oczywiście nic dziwnego, gdyż w ciągu dwóch dekad technologia tworzenia gier wideo zmieniła się bardzo mocno.

Gracze oczekiwali tego, by powstał remake tej części na konsole nowej generacji. Doczekali się tego podczas wydarzenia Showcase PlayStation 2023, gdzie oficjalnie zapowiedziano remake. Możemy teraz zobaczyć, jak bardzo zmieni się gra w stosunku do pierwotnej wersji.

Jak bardzo zmieni się Metal Gear Solid 3?

Na kanale youtubowym serwisu IGN opublikowano interesujący film, który przedstawia zmiany, jakie nadejdą w odświeżonym Metal Gear Solid 3. Choć nagranie jest krótkie i trwa zaledwie 1 minutę I 14 sekund, możemy świetnie zobaczyć, jak bardzo remake zmieni grę w stosunku do wersji z PlayStation 2.

Nieporównywalna zmiana widoczna jest przede wszystkim w teksturach. Widać, że wersja delta remake’u stoi na najwyższym poziomie, przystającym na 2023 rok. Poziom tekstur jest tak realistyczny, że momentami można pomylić ujęcia z gry z prawdziwymi fotografiami. Szczególnie natura jest odwzorowana wręcz perfekcyjnie. Należą się również słowa pochwały w kwestii oświetlenia. Barwy i przebicia różnych odcieni wyglądają wręcz oszałamiająco.

Promienie światła przedostające się między drzewami doskonale ukazane są w ciemnym otoczeniu. Również cienie dopracowane są w najmniejszych szczegółach. Widać, że twórcy wzięli sobie bardzo mocno do serca oczekiwania fanów i remake Metal Gear Solid 3 zostanie wyprodukowany w ślicznej oprawie.

W najbliższych miesiącach powinniśmy poznać także zmiany w fizyce gry, a to powinno dostarczyć nie mniejszą rewolucję w tym tytule, jak oprawa graficzna. Niestety nie znamy na tę chwilę oficjalnej daty premiery odświeżonej wersji tego klasyka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Metal Gear Solid 3 | Konami

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy