Reklama

Jak oglądać prezentację Skull & Bones Ubisoftu?

Długo wyczekiwana gra o piratach od Ubisoftu doczeka się dzisiaj kolejnej, oficjalnej prezentacji. Oto jak najprościej obejrzeć dzisiejszy Ubisoft Forward Showcase poświęcony Skull & Bones.

Co, gdzie i jak?

Po latach oczekiwań i dwóch rebootach Ubisoft wreszcie wykłada karty na stół i zaprezentuje, nad czym przez tyle czasu pracowało ich studio. W przeciwieństwie do większości gier wydawcy, które zobaczymy we wrześniu podczas Ubisoft ForwardSkull & Bones dostanie własny Spotlight.

Wydarzenie odbędzie się 7 lipca o godzinie 20:00 polskiego czasu i będzie można oglądać go na kanałach Twitch i YouTube Ubisoftu.

Reklama

Nie wiemy nic o długości pokazu ani o jego zawartości, ale wydawca zapowiedział, że będzie to szczegółowe spojrzenie na grę. Powinniśmy więc dostać obszerny fragment rozgrywki i konkretne przedstawienie zawartych w Skull & Bones mechanik.

Czego spodziewać się po prezentacji Skull & Bones?

Absolutnym minimum jest data premiery, którą według ostatnich plotek wyznaczono na listopad tego roku. Oddzielenie prezentacji Skull & Bones od pozostałych gier Ubisoftu sugeruje, że wydawca musi rozpocząć już kampanię marketingową. Gdyby gra faktycznie debiutowała w listopadzie, a we wrześniu miała nastąpić pierwsza prezentacja, nie byłoby dużo czasu, żeby zachęcić graczy do zakupu.

Skoro Ubisoft nazywa prezentację "in-depth" powinniśmy dostać bardziej szczegółowe spojrzenie na ich grę. Pod koniec kwietnia wyciekł dłuższy fragment rozgrywki Skull & Bones z zamkniętych testów. Widzieliśmy tam możliwość zbierania materiałów, budowania własnych statków oraz wykonywania misji w rozległym, otwartym świecie.

Nie ulega więc wątpliwości, że deweloper ma co zaprezentować i będzie to bardziej złożona gra niż skupione na frajdzie Sea of Thieves. Gracze na pewno chętnie dowiedzieliby się, czy będzie to doświadczenie dla jednego gracza, czy może powinniśmy nastawiać się wyłącznie na multiplayer. Pytanie również, czy gra online zaoferuje jakiś endgame i cele do wykonania na dłuższą metę, dla osób, które potencjalnie chciałyby zainwestować w Skull & Bones więcej czasu.

Główną obawą w kontekście nowej gry Ubisoftu są krążące wokół niej plotki. Pierwszy raz zobaczyliśmy ją podczas E3 2017, ponad pięć lat temu. Od tego czasu gra znacząco przekroczyła swój oryginalny budżet, dwa razy zmieniła miejsce akcji i przeszła kilka zmian w podejściu do projektowania rozgrywki.

Ostatnio krążyły również plotki o tym, że Skull & Bones dalej powstaje wyłącznie ze względu na zobowiązania deweloperów wobec rządu Singapuru. Wzięto znaczące dotacje na produkcję gry, zobowiązując się tym samym do wypuszczenia gotowego produktu do pewnego momentu. Ten moment właśnie nadchodzi i twórcy nie mają podobno innego wyjścia.

Trudno będzie oczywiście ocenić stan gry po przygotowywanych prawdopodobnie od miesięcy materiałach. Jeżeli Spotlight będzie jednak wystarczająco szczegółowy, ocenimy potencjał i dowiemy się, czy warto było czekać pięć lat na premierę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy