Irlandczyk dokonał okropnej zbrodni. W jej ukryciu pomogła mu gra wideo

Tak przerażającej i przebiegłej zbrodni próżno szukać w kryminalistyce ostatnich lat. Irlandczyk Stephen McCullagh sfingował transmisję w serwisie YouTube.com, puszczając nagrany wcześniej film, by w tym czasie zamordować ciężarną kobietę. Prokuratura nie ma wątpliwości, że to właśnie on dokonał tego zabójstwa.

Branża streamerów rośnie dynamicznie

Branża streamerów rozwija się coraz mocniej. Każdego miesiąca na platformach takich jak Twitch, YouTube czy ostatnio Kick pojawia się coraz więcej twórców, którzy chcą spróbować swoich sił w transmitowaniu na żywo. Czasami są to transmisje z gier wideo, czasami pogadanki z widzami obecnymi na czacie, a jeszcze innym razem mogą to być różne aktywności poza domem, jak na przykład zwiedzanie miast.

Reklama

Niestety wraz z popularnością tej branży, rośnie także odsetek przestępców wśród twórców internetowych, co jest oczywiście nieuniknionym zjawiskiem. Od kilku dni brytyjskie media bardzo mocno rozpisują się o Stephenie McCullagh’u. Mężczyzna miał włączyć sfingowaną transmisję, która była w rzeczywistości wcześniej nagrana. W tym czasie dokonał przerażającej zbrodni.

Streamer zamordował ciężarną kobietę

Gdy niczego nieświadomi widzowie oglądali rozgrywkę z "GTA: Vice City", McCullagh mordował Natalie McNally. 32-latek dokonał zbrodni 18 grudnia ubiegłego roku. Dodatkowego dramatyzmu tej sytuacji dodaje fakt, że kobieta wówczas znajdowała się w piętnastym tygodniu ciąży. Prokurator nie ma wątpliwości, że transmisja została nagrana wcześniej przez irlandzkiego twórcę. Największym dowodem na to był brak interakcji z czatem.

Mężczyzna był jednak na to przygotowany i argumentuje to kłopotami technicznymi. Według śledczych trudno w to uwierzyć i McCullagh oskarżony o zbrodnię prawdopodobnie zostanie skazany na długoletnią karę pozbawienia wolności. Niemniej jednak warto podkreślić, że sprawa jeszcze znajduje się w toku i żaden wyrok do tej pory nie zapadł.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy