Reklama

Intel oficjalnie opuszcza Rosję i potępia jej działania wojenne

​Dokładnie miesiąc temu firmy Intel oraz AMD ogłosiły, że zawieszają dostawy komponentów do Rosji i Białorusi. Teraz, ten pierwszy z gigantów w oficjalnym stanowisku potępił wojnę i całkowicie zawiesił wszystkie operacje na terenie Rosji.

W obliczu trwających działań zbrojnych - z Ukrainą solidaryzuje się już wiele podmiotów niemal z każdej gałęzi gospodarczej i społecznej. Firmy piętnują działania Rosji i ochoczo przelewają środki na cele charytatywne, by pomóc uchodźcom wojennym. Organizowane są również przeróżne zbiórki finansowe, które mają nieść pomoc humanitarną.

O tym, że Intel, czyli jeden z największych gigantów w branży technologicznej ogłosił opuszczenie Rosji i Białorusi - informowaliśmy już miesiąc temu na łamach portalu.

Reklama

Cała procedura okazała się jednak znacznie bardziej skomplikowana. Kreml zaczął naciskać na największego na świecie producenta procesorów. Pojawiły się również groźby o "nacjonalizacje majątku na terenie Rosji". Wskutek tego Intel pozostał aktywny na tamtejszych rynkach.

Teraz jednak, wszystko wskazuje na to, że Intelowi uda się w pełni opuścić Rosję. Na to przynajmniej wskazują oficjalne oświadczenia, z których wyczytujemy: "Firma Intel dołącza do globalnej społeczności, potępiając wojnę Rosji przeciwko Ukrainie.

Ze skutkiem natychmiastowym zawiesiliśmy wszystkie operacje biznesowe w Rosji. Jest to następstwem naszej wcześniejszej decyzji o wstrzymaniu wszelkich dostaw do klientów w Rosji i na Białorusi".

Hegemon z branży poinformował również, że pracuje nad tym, by wesprzeć wszystkich pracowników (1 200 osób) tego przedsiębiorstwa, którzy stacjonują na terenie Rosji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy