Reklama

INDYGO: Narracyjna gra point ‘n’ click już dostępna na Steam

​Wydawca gier niezależnych Fat Dog Games ogłasza, że Indygo, gra narracyjna z elementami point ‘n’ click, skupiająca się na tematyce depresji, jest już dostępna i można ją zakupić na platformie Steam.

Akcja gry opiera się na historii znanego malarza Tomasza Płońskiego, który od trzech miesięcy izoluje się w swojej pracowni. Jego jedyną formę komunikacji z zewnętrznym światem stanowią listy wymieniane z jego dziewczyną Anną — jedyną osobą pomagającą Tomaszowi przetrwać ten ciężki czas. Indygo pozwala graczom doświadczyć objawów depresji oczami głównego bohatera, a jej akcja rozgrywa się w jednej lokacji — pracowni Tomasza. Gra posiada kilka zakończeń — jak potoczy się historia malarza, zależy wyłącznie od decyzji podejmowanych podczas rozgrywki.

Reklama

Indygo zostało stworzone przez studentów Akademii Sztuk Pięknych, członków Pigmentum Game Studio. Gra została opatrzona ręcznie projektowanymi grafikami i klimatyczną ścieżką dźwiękową. Lokacja, w której toczy się akcja, zmienia się w zależności od poczynań i nastroju głównego bohatera.

Gra została zaprezentowana graczom podczas najważniejszych wydarzeń growych na całym świecie m.in., na Gamescom w Niemczech, czy PGA w Polsce. Zajęła trzecie miejsce w The Big Indie Pitch na Game Industry Conference w Poznaniu, została także pochwalona przez polskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za przeciwdziałanie stygmatyzacji osób cierpiących na zaburzenia psychiczne i społeczne zaangażowanie.

Indygo jest dostępne w siedmiu językach: polskim, angielskim (pełne audio), hiszpańskim, rosyjskim, francuskim, włoskim oraz niemieckim. Gra jest dostępna na platformie Steam w cenie 5,99 EUR.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy