Reklama

Indiana Jones and the Infernal Machine wraca do sprzedaży po 20 latach

​Kultowa w niektórych kręgach przygodówka Indiana Jones and the Infernal Machine jest ponownie dostępna w sprzedaży. Dzięki staraniom polskiego sklepu GOG.com, słynny tytuł studia LucasArts możemy kupić w wersji cyfrowej, po raz pierwszy od niemal dwóch dekad, jakie upłynęły od premiery.

Opisywana produkcja była pierwszą próbą przeniesienia zasłużonej serii w trzy wymiary, co udało się dość sprawnie, jak na 1999 rok. Nie zapomniano o tym, co w przygodówkach najważniejsze, czyli na rozwiązywaniu zagadek. Przejście w 3D pozwoliło za to dodać sporo skakania na platformach oraz walki i właśnie ten ostatni element wypada najsłabiej.

Cenę w GOG.com ustalono na niewygórowane 22,19 zł. Jak można się domyślać, przygotowano wsparcie dla współczesnych systemów operacyjnych: Windows 7, 8 oraz 10. Jest nawet obsługa kontrolerów. Pozostałe wymagania sprzętowe brzmią raczej śmiesznie: procesor 1,4 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz... karta graficzna.

Reklama

Z perspektywy czasu może wydawać się dziwne, że słynna licencja Indiany Jonesa, tak idealnie nadająca się do gier akcji w stylu Tomb Raider, doczekała się tak niewielu adaptacji w formie gier wideo. Zwłaszcza, że ta próba LucasArts była bardzo udana, a gra zdobyła sporą grupę fanów.

W 1999 roku Indiana Jones and the Infernal Machine ukazało się wyłącznie na PC, a nieco później przygotowano jeszcze świetną konwersję na konsolę Nintendo 64 oraz - z uproszczoną oprawą w 2.5D - także na Game Boy Color.

W recenzjach chwalono świetne projekty poziomów, muzykę, zagadki, oprawę graficzną oraz interesującą fabułę, a w minusach wymieniano głównie wspomnianą walkę oraz wymagające przyzwyczajenia sterowanie.

Teraz, po upłynięciu niemal dwudziestu lat i zamknięciu zasłużonego LucasArts, dotarcie do funkcjonującej kopii Indiana Jones and the Infernal Machine było bardzo trudne oraz na pewno drogie. Uruchomienie oryginalnej produkcji z 16-bitowych czasów także nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego też oferta z GOG.com wydaje się być świetnym sposobem na sprawdzenie klasyka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy