Immortals Fenyx Rising z pierwszym DLC

​Zręcznościowa gra akcji Immortals Fenyx Rising doczekała się pierwszego z obiecanych dodatków DLC, pod tytułem Nowy Bóg. Rozszerzenie dostępne jest na wszystkich platformach docelowych, w ramach przepustki sezonowej (za 159,90 zł) lub też osobno, w cenie ustalonej na 59,90 złotych.

W Nowym bogu ponownie wcielamy się oczywiście w postać Fenyx, by zaliczyć próby bogów Olimpu. Podczas tych prób nasz bohater lub bohaterka szlifują swoje boskie moce i "znajdują sposoby na zyskanie jeszcze większej siły". Próbujemy też zyskać miejsce w wewnętrznym kręgu panteonu.

Brzmi interesująco, lecz pierwsze DLC jest jeszcze dość skromne, koncentrując się po prostu na szeregu nowych zagadek do rozwiązania. Akcja toczy się zaraz po zakończeniu głównej kampanii, po pokonaniu wielkiego, złego Typhona. Staramy się dostać do panteonu, z czym związane są próby.

Reklama

Pewnym problemem jest fakt, że w Nowym bogu nie do końca kontynuujemy jako nasza własna postać, lecz zaczynamy osobną kampanię, otrzymując po prostu postać z niemal maksymalnymi poziomami umiejętności i statystyk. Gracze narzekają, że takie podejście jest mało interesujące.

Kolejne rozszerzenie - Myths of the Eastern Realm - zapowiada się już na dużo bardziej ambitne przedsięwzięcie. Otrzymamy bowiem nowy region świata do zwiedzenia, tym razem inspirowany chińską mitologią, z egzotycznymi potworami do pokonania. Jest też nowy bohater, niejaki Ku.

Jednocześnie Immortals Fenyx Rising otrzymało bezpłatną wersję demonstracyjną na wszystkich platformach sprzętowych. Tych jest sporo, ponieważ mowa o PC (przez Epic Games, Ubisoft Connect i Stadia), PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Sporo tego.

Demo rozgrywa się w specjalnym archipelagu i oferuje przekrojowy zestaw zadań, ze spojrzeniem na mechanikę walki, eksplorację i łamigłówki do rozwiązania. Jeśli zdecydujemy się następnie na zakup pełnej wersji, zachowamy oczywiście wszystkie zgromadzone wcześniej postępy w kampanii.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy