​Ile zajmuje na dysku Hogwarts Legacy? Ile GB waży gra?

Hogwarts Legacy jest na ustach wszystkich. Gorąca produkcja inspirowana światem Harry’ego Pottera zadebiutuje już za kilka dni. Tymczasem dowiedzieliśmy się, ile miejsca na dysku zajmie ta gra. Czy musicie robić czystki?

Hogwarts Legacy zaliczy debiut już 10 lutego bieżącego roku na pecetach i konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Posiadacze starszych urządzeń od Sony i Microsoftu (PS4 i Xbox One) będą musieli uzbroić się w cierpliwość aż do kwietnia, kiedy to wyczekiwana gra zadebiutuje również na tych platformach.

Hogwarts Legacy - ile waży gra? ile miejsca na dysku przygotować?

Dosłownie na kilka dni przed oficjalną premierą, fani zastanawiają się ile miejsca na dysku muszą przygotować na nadejście Hogwarts Legacy. Avalanche Software i Warner Bros Games zapowiedzieli szeroki, niesamowicie rozległy otwarty świat z bogatą warstwą fabularną i ciekawymi zadaniami głównymi, jak również pobocznymi. To rodzi spekulacje, że Dziedzictwo Hogwartu może zajmować sporo miejsca na dysku.

Reklama

Okazuje się, że sprawa nie wygląda aż tak źle. Profil PlayStation Game Size poinformował za pośrednictwem Twittera, że gra będzie zajmować 79,543 GB na konsoli PlayStation 5, co jak na obecne standardy branży nie jest jakąś oszałamiającą wartością. Przypomnijmy, że fani ostatniej odsłony Call of Duty, jeśli chcieli mieć na swoim dysku kompletne wydanie wraz z trybem kooperacyjnym, kampanią i trybem battle royale (Warzone), musieli liczyć się z pobraniem ponad 100 GB danych.

Nie wiadomo jednak ile Hogwarts Legacy zajmie na Xbox Series X/S, jak również na PC. Prawdopodobnie mogą być to podobne wartości, co w przypadku PlayStation 5, czyli ok. 80 GB. Deweloperzy na platformie Steam w zakładce wymagania systemowe zaznaczyli, że posiadacze pecetów muszą przygotować 85 GB dostępnej przestrzeni dyskowej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy