​Fani aktora Sebastiana Crofta oburzeni jego udziałem w Hogwarts Legacy

Sebastian Croft, jeden z aktorów grających w serialu Heartstopper spotkał się z ostrą krytyką fanów tegoż serialu po tym, jak przyjął również rolę w grze Hogwarts Legacy.

Serial Netflixa Heartstopper został przyjęty szczególnie ciepło przez społeczność LGBTQ+, jako jeden z tych, które dobrze reprezentują tą społeczność. Croft gra tam rolę Bena, jednej z całej plejady postaci zaangażowanych w związki z partnerami tej samej płci, często bardzo skomplikowane. Kiedy okazało się, że Sebastian użyczy swojego głosu jednej z postaci w grze inspirowanej Harrym Potterem, niektórzy z jego fanów skrytykowali ten wybór.

Oczywiście powodem tak ostrej reakcji fanów są opinie autorki książek o Harrym PotterzeJ.K. Rowling, której opinie zostały określone jako transfobiczne. Fani serialu nie mogą się pogodzić z tym, że aktor bierze udział w projekcie inspirowanym książkami Rowling, więc aktor postanowił zareagować na swoim koncie na twitterze.

Reklama

We wpisie zdradził, że brał udział w tym projekcie już ponad trzy lata temu, w czasie kiedy Harry Potter był dla niego po prostu magicznym światem, z którym dorastał. Było to na długo zanim poznał poglądy autorki książek, z którymi absolutnie się nie zgadza i ich nie popiera.

Sebastian nie jest jedynym aktorem związanym z uniwersum Harrego Pottera, który postanowił odciąć się od poglądów autorki książek. Ostatnio w podobnym tonie wypowiedział się również odtwórca roli małego czarodzieja w serii filmów, Daniel Radcliffe, który powiedział, że od czasu jak zagrał w ostatnim filmie o Harrym Potterze, spotkał na swojej drodze mnóstwo dzieci oraz młodych ludzi ze środowiska osób transseksualnych, dla których postać Harrego była bardzo ważna. Dlatego uznał, że nie może spokojnie przyglądać się jak autorka ich ulubionych książek wypowiada słowa, które ich ranią - aktor odczuł wtedy potrzebę wsparcia takich osób, by miały poczucie, że nie każdy związany z serią myśli tak samo jak Rowling.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hogwarts Legacy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy