Hogwarts Legacy ​i gra o Harrym Potterze z 2004 roku. Oto ewolucja graficzna

Blisko dwie dekady to wystarczający czas, by w branży gier doszło do niesamowitej metamorfozy na wielu tak naprawdę płaszczyznach, czego dowodem jest krótki filmik podbijający właśnie TikToka.

Pewien użytkownik owego serwisu, działający w nim pod pseudonimem "lookinazz" postanowił stworzyć kilkusekundowy, lecz intrygujący klip porównawczy pomiędzy nadchodzącą, wyczekiwaną grą Hogwarts Legacy, a jedną ze starszych części Harry’ego Pottera, która na rynku istnieje już ponad 18 lat.

W przypadku tego drugiego dzieła, mowa o czwartej odsłonie serii - Harry Potter i Więzień Azkabanu, dosyć rewolucyjnej gry wyprodukowanej i wydanej przez Electronic Arts, która w 2004 roku cieszyła się sporym uznaniem i jak na ówczesne standardy wyznaczała szlaki późniejszym produkcjom. W tym miejscu warto również dodać, że tytuł debiutował na pecetach i leciwych już konsolach: Game Boy Advance, GameCube czy PlayStation 2.

Reklama

Wróćmy jednak do wspomnianego filmu, który gości na TikToku. Pięć porównawczych sekund idealnie obrazuje, jak na przestrzeni lat zmieniła się technologia i grafika w grach wideo. Chociaż sekwencje prezentują niemal to samo (Zamek Hogwartu, wzgórza i jezioro), Hogwarts Legacy wyróżnia się ogromną liczbą detali, niesamowitą szczegółowością i kapitalnymi efektami światła oraz cieni. Jego konkurent, czyli Harry Potter i Więzień Azkabanu, choć niegdyś rewolucyjny, na obecne standardy po prostu niezgrabny pod względem wizualnym.

Jeśli nadchodzące dzieło od Warner Bros Games spełni pokładane w grze oczekiwania, to być może doczekamy się finalnie najwybitniejszego tytułu osadzonego w klimacie Harry’ego Pottera i samego Hogwartu. Pozostaje teraz uzbroić się w cierpliwość i poczekać do oficjalnej premiery, która nastąpi już 10 lutego na PC i konsolach nowej generacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hogwarts Legacy | Harry Potter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama